Další důrazný pozdrav všem zazněl ve finálovém kole. Tentokrát od Hidekiho Matsuyamy na turnaji Bridgestone Invitational. Japonec byl nedostižitelný. Posledních osmnáct jamek v jeho podání na těžkém a dlouhém hřišti Country Clubu Firestone byla esence toho nejpřesnějšího možného golfu.

S vyrovnaným rekordem hřiště za 61 ran při nejlepším kole kariéry překvapil sám sebe. O to víc, když mu rány při rozcvičce na drivingu nevycházeli podle vlastních představ. Sám říkal, že na začátku cítil při každém úderu mírnou nervozitu. Nebylo to však vůbec znát.

Po rychlém eaglu a přidaném birdie se uklidnil. Jeho útok ze zadních pozic neměl v ten den konkurenci. Potvrdil tak trend posledních turnajů. Všichni šampióni předvedli ve finálovém kole něco extra speciálního navíc a dokázali předstihnout leadry po třech kolech. Výjimkou za poslední období je pouze Jordan Spieth. Ten na Travelers a The Open udržel vedení, které si s sebou přinesl do nedělního dne.

Hideki Matsuyama (Foto: GettyImages)a

I tenhle ukazatel jasně vypovídá o tom jak je současný golf vyrovnaný, kdy z nejlepších hráčů může vyhrát doslova kdokoliv. Jak se v téhle konkurenci bude prosazovat i nadále 25 letá Japonská ikona? To bude zajímavé sledovat v následujícím období. S potenciálem, který v sobě Hideki Matsuyama má, bude chtít samozřejmě dále vyhrávat. Dostat své jméno co nejdříve na pozici nejlepšího hráče světa a hlavně mezi nesmrtelné, ziskem prvního majoru. Otázkou zůstává, kdy a kde se mu to podaří!? Další šanci dostane už tento týden v Quail Hollow na PGA Championship.