Zatímco se většina hráčů před turnajem modlí za příznivé počasí, u Phila Mickelsona to bude před US Open přesně naopak. Aby stihnul svůj čtvrteční teetime, bude potřebovat, aby bylo první kolo druhého majoru sezóny alespoň na čtyři hodiny přerušeno. Předpovědi ale v tomhle ohledu pro pětinásobného major šampiona moc příznivé nejsou. Ve čtvrtek je jen 20-ti procentní nebezpečí bouřek. Nicméně promoce jeho dcery má stále přednost.

Otázkou samozřejmě je, jak by vypadala jeho hra, pokud by měl to štěstí a k odložení jeho startu skutečně došlo. Nikdy nehrál na hřišti Erin Hills soutěžní golf a na svůj debut by se nemohl vůbec připravit. Byl by tak zcela odkázán na svého caddyho. Zkušený Jim „Bones“ Mackay je samozřejmě natolik ostřílený a s Mickelsonem sehraný, že by bylo v jeho silách hřištěm i jednotlivými ranami svého kolegu provést. Ale je otázkou, jak by to bylo s Philovou koncentrací.

Na druhou stranu je jasné, že Mickelson by to moc rád stihnul za jakýchkoliv okolností. Vítězství na US Open mu zatím stále uniká. Na tomhle majoru přitom ve své kariéře skončil už šestkrát druhý a je otázkou, kolik ročníků má ještě před sebou. Navíc pokud by se mu podařilo dorazit včas, stal by se jednoznačně nejpopulárnějším hráčem v Erin Hills. A v neposlední řadě nesmíme zapomínat, že občas není nedostatečná příprava na škodu. Zvlášť na tak obtížném hřišti. Někdy je totiž možná lepší ani nevědět, jaké nebezpečí vám na jednotlivých jamkách hrozí.

Každopádně je jasné, jaké téma se bude v posledních dnech před turnajem řešit. A docela by mě zajímalo, kolik lidí si bude společně s Mickelsonem přát, aby ve čtvrtek nevyšlo počasí.