Tím nejlepším možným způsobem zdramatizoval vrchol sezóny European Tour v rámci Race to Dubai.

37letý Angličan předvádí v posledních dnech vynikající výkony. S klidnou tváří gentlemana hraje svojí vlastní hru podloženou neocenitelnými zkušenostmi.

Možná při životní formě, která ho provází na konci roku, kde se razantním způsobem přihlásil do boje o nejlepšího golfistu Starého kontinentu sezóny 2017.

Na hráče svého kalibru až nezvykle dlouho čekal na další vítězství ve své úspěšné kariéře.

Po déle než rok trvající pauze od zisku zlaté Olympijské medaile a letos v dubnu po nezapomenutelné bitvě s Gariciou, kdy přišel o zelené sako z Augusty pro vítěze Masters,  Justin Rose triumfoval hned dvakrát v řadě za sebou.

Před dvěma týdny v Číně na turnaji HSBC Champions a také naposledy v Turecku při Turkish Airlines Open. Nikdo z vynikající hráčů nedokázal předvést lepší hru než sympatický Brit.

Už předešlý triumf Justina Rose v Šanghaji, kdy ve finálovém kole stáhnul deficit osmi ran na lídra, naznačil, že jsme svědky něčeho zcela mimořádného.

Do té doby suverénní Dustin Johnson, kterého postihl na posledních osmnácti jamkách nevídaný kolaps, když nezvykle ani jednou nedokázal skórovat, ztratil dosti nečekaně vyhraný turnaj. Z vítězství se radoval Angličan. Nutno dodat, že zcela zaslouženě. Po bezchybném výkonu na posledních devíti jamkách turnaje zahrál pět birdies. Proměněný "clutch putt" na poslední jamce na par, podtrhl jeho extra třídu.

To samé dokázal Justin Rose zopakovat i další týden v Turecku. Ve finálovém kole dotáhl ztrátu dvou úderů a podtrhl  tak starou pravdu, která říká, že turnaje se vyhrávají právě v neděli odpoledne na posledních devíti jamkách. Jeho skvělý výkon ještě umocňuje fakt, že ostatní hráči předvedli také zcela mimořádný, špičkový golf. Doslova ze sebe vyždímali maximum svých dovedností. Zasloužili si vyhrát, ale na lepšího Rose to jednoduše nestačilo.

Ten má ve zbývajících dvou podnicích Final Series jedinečnou šanci vyzvat na souboj o nejlepšího hráče roku nejvážnější kandidáty: 1. svého krajana, dosavadního lídra R2D, Tommy Fleetwooda 2. na odvetu za Masters, svého kamaráda z Ryder Cupu, Sergio Garciu. Už teď se můžeme těšit, jak tenhle vrchol sezóny na okruhu European Tour dopadne.