Bryson DeChambeau se stal vítězem The Northern Trust. Díky tomu se posunul na pozici jedničky FedEx Cupu a stal se kandidátem číslo jedna na divokou kartu do týmu pro Ryder Cup. V jeho vítězství je toho ukryto ale možná mnohem víc.

Možná je to předzvěst nástupu nového stylu pojetí golfu. Stylu, který je založen na moderních technických pomůckách a detailních číslech a statistikách promítnutých do samotného hraní. Není žádným tajemstvím, že DeChambeau má shafty želez a wedží stejně dlouhé a tak se jeho hole de facto liší pouze různým loftem. Tyto a další charakteristiky holí nejlépe odpovídají i stylu jeho švihu s naprosto minimálním zapojením zápěstí.

Course management také ve své detailnosti DeChambeau posouvá úplně jinam. Je samozřejmostí, že má detailně zpracované vzdálenosti. Navíc třeba počítá s každým stupněm svahu na greenu i fairway.

Jsem moc zvědavý, jestli tenhle styl hraní zůstane spíš takovou zvláštností a specifikem na okraji, nebo se jeho některé známky objeví v širší míře u dalších golfistů, které inspiroval Bryson DeChambeau svým úspěchem na The Northern Trust a možná dalšími úspěchy, které ještě v budoucnosti chystá.