Po šesti letech Ian Poulter opět slaví vítězství na PGA Tour. Jeho příběh posledních dnů je další ukázkou absolutní nevyzpytatelnosti a nepředvídatelnosti golfu.

Minulý týden Poultera mylně informovali, že čtvrtfinále na turnaji WGC-Match Play Championship mu bude stačit k zajištění účasti na Masters. O tom, že tenhle propočet byl chybný, mu řekli krátce před čtvrtfinálovým soubojem s Kevinem Kisnerem, který pak drtivě prohrál.

Na turnaj Houston Open zklamaný Poulter původně vůbec nechtěl jet. Nakonec se ale místo odpočinku rozhodl hrát. Jenže ve čtvrtek nastřílel 73 a dělil až 123. místo. Před pátečním kolem už měl dokonce na hotelu sbalené věci. Kdyby mu v té chvíli někdo řekl, že za tři dny bude nad hlavu zvedat trofej pro vítěze Houston Open, asi by ho považoval za blázna.

Stalo se. Poulter ukončil šestileté období bez trofeje, kvalifikoval se na Masters a výrazně si zlepšil vyhlídky na účast v Ryder Cupovém týmu. Jeho příběh je dalším důkazem, že v golfu stejně jako na bojišti se může situace měnit každým okamžikem. A asi není náhoda, že k vítězství na Houston Open mu pomohl stejný putter, který ho proslavil v Medinah.