Předpovídat budoucnost neumím a věštit z křišťálové koule jsem se ještě nenaučil. Nicméně pokusím se aspoň trochu nastínit, co bych jako golfový fanda čekal od roku 2018.

Štítky:

Jasným vrcholem sezóny bude zářijový Ryder Cup ve Francii. Favorizovat jeden nebo druhý tým je prakticky nemožné, ale jakožto Evropan, přeji o trochu více modrému týmu. Hlavně aby to byl skvělý golf.

Světová špička je v posledních měsících nesmírně vyrovnaná. Dustin Johnson neměl koncem roku zrovna nejlepší formu a tak mu na paty začali šlapat Spieth s Thomasem. Dravé mládí ukazuje, že když se skloubí talent, píle a odhodlání, je možné nahradit i zkušenosti „starých pardálů“.

Popravdě ani neočekávám, že by se trend současné PGA Tour měl nějak měnit. Dál se budou více a více prosazovat mladí golfisté, kteří vzešli z výborných univerzitních programů v USA.

Ale co bych to byl za fanouška, kdybych nepřál úspěchy i těm, jenž nás bavili v minulých letech svým uměním, charizmatem a vtípky. Myslím, že každý příznivec chce vidět bojovat o titul Stensona, Garciu, Else nebo Mickelsona. Jsou to stále golfové ikony.

A pak je tu Tiger. Jeho povedený návrat na Hero World Challenge sledoval celý sportovní svět. Ať si říká, kdo chce, co chce, Woods stále hýbe golfem a bez něj to jde pěkně ztuha. Pravděpodobně nebudu mluvit za celou golfovou společnost, protože Tiger fanoušky spojuje i rozděluje, ale přál bych mu pár úspěchů a to i na Majoru.

Tak si přejme, aby golfový rok 2018 byl minimálně tak zajímavý jako rok minulý…