Třiadvacetiletý Jon Rahm ve své nováčkovské sezóně ukázal, že by se jednou mohl stát velkou oporou týmu Evropy v budoucích Ryder Cupech. Hned v prvním roce si připsal vítězství jak na PGA Tour, tak na European Tour, kde se stal dokonce nováčkem roku. Fenomenální vstup na nejvyšší scénu potvrdil vítězstvím na turnaji DP World Tour Championship. Rázem se tak o něm začalo mluvit jako o nástupci Seveho Ballesterose či Sergia Garcii, kteří se stali ztělesněním rozkvětu týmu Evropy v soubojích se Spojenými státy.

Štítky:

Na druhou stranu je potřeba říct, že k tomu, aby bylo možné Rahma opravdu označit za protipól takových mladých hvězd jako je Jordan Spieth nebo Justin Thomas, ještě kousek schází. V minulosti jsme se už několikrát dočkali mladíků, kteří zazářili v roce Presidentś cupu, nicméně svojí formu nedokázali udržet nebo ještě pozvednout po delší dobu.

Jon Rahm má nakročeno k tomu, aby se příští rok stal členem Rydercupového týmu. Teď ho ale čeká sezóna pravdy. Pokud se chce srovnávat s hvězdnými Americkými kolegy, bude muset v roce Ryder Cupu pokračovat ve své jízdě.

Je jasné, že v nadcházející sezóně na sebe bude Rahm poutat daleko větší pozornost a tím pádem bude hrát pod daleko větším tlakem. Navíc ho čekají ty nejnáročnější turnaje, na kterých bude spojován s velkým očekáváním. Proto bude i s ohledem na nadcházející Ryder Cup zajímavé sledovat, zda na svojí fenomenální nováčkovskou sezónu dokáže navázat. Pokud to zvládne, můžeme definitivně říct, že Evropě vyrostla nová hvězda pro souboje se Spojenými státy. A že by se nová krev hodila.