V čistě individuální hře, kde si každý chyby přičítá sám sobě, to samozřejmě pokaždé velká zábava být nemusí.  Hlavně když vám to nejde podle představ a na hřišti se trápíte.

V ojedinělém a divácky atraktivním formátu okruhu PGA TOUR týmové soutěže dvojic elitních profesionálů na turnaji Zurich Classic of New Orleans by mnozí hráči mohli vyprávět. Hlavně ti v poslední skupině ve finálovém kole.

V neděli jim nechyběla snaha ani odhodlání s vírou na vítězství. K tomu si po třech odehraných kolech přinesli  minimální náskok. Ale všechno marné. V nevyzpytatelném foursomu bojovali především sami se sebou. Prostě se nedokázali chytit.

Naopak vítězové byli naladěni na té správné vlně, doslova k nezastavení. Při momentech, kdy se rozhodovalo o úspěchu, jim spolupráce mezi sebou dokonale sedla. K tomu se golfem více než dobře bavili.

Zurich Classic of New Orleans (Foto: GettyImages)

I my ostatní, kteří nehrajeme tak jako ti nejlepší, bychom se měli golfem především bavit. Myslím si, že u amatérů všech výkonnostních kategorií je to doslova povinnost a nepsané pravidlo. Zábava na prvním místě. I kvůli nenapodobitelné jedinečnosti hry, která nabízí téměř nekonečné množství variant a možností jak si ji zpestřit. Ať už v individuální, tak i v týmové rovině.

A když to někdy nejde a na hřišti se nedaří? Nejlepší je to hodit za hlavu a vůbec se tím netrápit. Zůstat nad věcí. Je dobré mít vždy na paměti, že hezkou hru si lze udělat vždy, za každých okolností.

Takže se dobře bavte. Se začínající sezónou v naší zemi vám přeji spousty nezapomenutelných zážitků s maximem proměněných šancí.  Ať se na zelených trávnících daří!

Podobně, jako se to minulý týden v Louisianě povedlo dvojici Billy Horschel, Scott Piercy.