Tahákem této nové řady G400 je doposud nejrychlejší driver značky PING s největší tolerancí chyb a železa, která dosahují podobných délek, jaké se hrají na Tour. Tato ucelená řada driverů, želez, fairwayových dřev, hybridů a crossoverů upravovaných a stavěných na míru je konstruována tak, aby golfistům pomohla snížit jejich skóre a zvýšit jejich požitek ze hry. Toto nové vybavení je nyní dostupné v rámci předobjednávek a k úpravám na míru v autorizovaných prodejnách PING po celém světě.

„Driver G400 driver je zářným příkladem, jak náš konstruktérský tým sleduje každý jednotlivý detail hole k optimalizaci každé proměnné její konstrukce, aby golfisté mohli zlepšovat svou výkonnost,” říká John A. Solheim, předseda představenstva a generální ředitel společnosti PING.

„V tomto případě jsme nepatrně zmenšili objem (445 cm3) pro lepší aerodynamiku s cílem dosahovat vyšší rychlosti hlavy hole při vlastním zvýšení momentu setrvačnosti oproti předchozímu driveru značky PING. Současně jsme použili tenčí kovanou líc k dosahování vyšších rychlostí míče. Tato oddanost výkonu umožnila obrovský nárůst vzdálenosti a menší rozptyl ran, což u driveru představuje dokonalou kombinaci. Současně se nám prostřednictvím počítačové simulace podařilo vytvořit neuvěřitelně příjemný zvuk driveru, díky němuž budou golfisté s tímto driverem v rukách budit na odpališti značnou pozornost. Driver má dokonce shaft, který mění při založení barvu a pomáhá hráči v soustředění.”

ping-g400-007.jpg

K novému driveru G400 rychle přešli profesionální golfisté u značky PING’, včetně Lee Westwooda, Tyrrella Hattona, Mackenzie Hughese, Davida Lingmertha a Daniela Summerhayse, s tím, že v golfovém světě v současnosti hraje více než sedmdesátka těchto holí.

„Nikdy jsme nebyli svědky rychlejšího přechodu k novému produktu než na U.S. Open, které se konalo v červnu a kdy v prvním týdnu jeho dostupností hrála třináctka těchto driverů,” dodává Solheim. „Hráči si okamžitě zamilovali vzhled driveru a podlehli kouzlu jeho mocného zvuku a pocitu. Na konci týdne statistiky prokázaly, že nejdelší a nejpřesnější golfisté z odpaliště na U.S. Open se spoléhali právě na driver G400.”

ping-g400-008.jpg

V pozadí tenčí a žhavější oblasti pro zásah míče stojí jedinečný proces kování a líc T9S+ vyrobená přesným soustružením ke zvýšení rychlosti míče po celé líci, která je o 16 % ohebnější a která ve spojení s lepší aerodynamikou přináší nárůst rychlosti míče téměř o 2 mph. Ztenčením líce o 6 % a zmenšením její hmotnosti o 9 % oproti předchozímu driveru byla přebytečná hmotnost strategicky umístěna k ještě výraznějšímu zmenšení rozptylu díky vyššímu momentu setrvačnosti. Kovaná líc rovněž pomáhá vytvořit dobrý pocit z driveru.

Zadní závaží driveru G400 vyrobené z wolframu s vysokou hustotou a technologie Dragonfly Technology pomáhají poprvé přenést kombinovaný moment setrvačnosti (pata/špička a vysoko/nízko) přes 9,000 gram cm2 a umístit těžiště níž a více dozadu než u jakéhokoliv jiného současného driveru na trhu – čímž vzniká driver s největší tolerancí chyb ve světě golfu. Při testování překonal model G400 přední drivery na trhu, zejména při porovnání výsledku rozptylu ran.

ping-g400-031.jpg

„Při analýze a porovnávání výsledků produktu věnujeme údajům o rozptylu důkladnou pozornost,” uvedl John K. Solheim, prezident společnosti PING. „Rozptyl ran je celkovým ukazatelem měření výkonnosti, který ukazuje konzistentnost vašich výsledků, pokud jde o vaši délku a přesnost na golfovém hřišti. Všem golfistům doporučujeme si nechat hůl upravit na míru a důkladně sledovat rozptyl svých ran, a nejen svou nejlepší ránu na analyzátoru švihu. Víme, že tak budou dlouhodobě mnohem spokojenější. Nejen, že budou trvale dosahovat delších ran, ale jejich míč častěji skončí na fairwayi a jejich skóre půjde dolů.”

Modernizované tvarování ladí s novými výkonnějšími turbulátory a technologií Vortec Technology ke snížení odporu o 40 % od poloviny švihu k míči a o 15 % celkově ke zvýšení rychlosti hlavy hole. Technologie korunky Dragonfly se rozšiřuje k obrubě spodní strany a přináší další úspory hmotnosti a vytváří „efekt nekonečné hrany“, která vylepšuje již bez tak fascinující vzhled hole při založení.

ping-g400-037.jpg

Rozsáhlý výzkum a počítačová simulace ve spojení s hudební teorií umožnily technikům zkonstruovat vnitřní architekturu, která odladila frekvence k dosažení hlubšího a tlumenějšího zvuku. Jeden z profesionálních golfistů to přirovnal k „spokojenému předení tomelového driveru z moderní technologie modelu G400.”

Na atraktivitě dodává driveru G400 i inovační technologie proměnlivé barevnosti nátěru shaftu Alta CB. Tyto barevné přechody u špičkového měděného shaftu do téměř černých tónů omezují rušivé vlivy při založení k míči golfistou. Vyvážená konstrukce shaftu Alta CB umožňuje umístit větší hmotu do hlavy a zlepšit přenos energie.

ping-g400-003.jpg

Pro driver G400 jsou dostupné tři varianty hlavy podle požadovaného letu míče golfisty. Standardní verze je konstruována tak, aby vyhovovala většině golfistů. SFT (Straight Flight) je navržena ke korekci letu míče zleva doprava (pro praváky) a její součástí je wolframové závaží po straně paty a nižší švihová hmotnost na podporu vyrovnání líce. Verze LST (Low Spin) umisťuje wolframové závaží blíž k líci ke snížení rotace o zhruba 300 rpm pro důraznější let míče.

Nové železo G400 je konstruováno tak, aby golfistům přineslo podobné vzdálenosti, jaké se dosahují v profesionální sérii, a mimořádnou výšku ve spojení s tolerancí chyb a kontrolou, které jsou nezbytné k zasažení většího počtu greenů. Jeho technologie COR-Eye spojuje nové vybrání na horní hraně k větší ohebnosti líce podobné katapultu pro vyšší rychlost míče, jež vypouští rány výš a dál s nízkou rotací pro důraznější let. Jedinečný proces tepelné úpravy vytváří nerezovou ocel Hyper 17-4, díky níž je líc o 40 % silnější než u tradiční nerezové oceli 17-4 a umožňuje tak použití tenčí líce a o 18 % vyšší ohebnost líce.

ping-g400-012.jpg

„Železa G400 přináší mimořádnou výkonnost,” uvedl John K. Solheim. „Rádi bychom jim říkali „naše železa pro radost ze hry“ kvůli tomu, že hra s nimi je velmi zábavná. Přináší profesionální výkonnost, a přitom se s nimi míče snadno zasahují s výraznou tolerancí chyb a úžasným citem. Někteří golfisté zaznamenávají zlepšení délky až o třináct metrů, a přesto míč vypouštějí mnohem výš a jejich rány přistávají měkčeji, což jim přináší větší kontrolu. Jeden z našich profesionálních golfistů při testování řekl: „Tato 7-železo G400 se proměnila na moji 6-železo, ale v situacích pro 8-železo.’ A měl naprostou pravdu. Golfisté mohou očekávat o jedno číslo nižší hůl do greenu s výškou o dvě čísla kratší hole. A to je mocná kombinace.”

ping-g400-020.jpg

Kompozitová hlava s výdutí na zadní straně vyrobená z hliníku a elastomeru přináší lepší odezvu při impaktu, který vytváří mocný zvuk a pocit. Povrchová úprava Hydropearl Chrome snižuje tření pro lepší průchod travou, a současně dodává holi špičkový vzhled.

Pro maximální délku u fairwayových dřev a hybridů použila společnost PING jako materiál pro líce hole ocel s vysokou pevností v tahu C300. Ocel s vysokou pevností v tahu, jako jedna z nejpevnějších slitin na světě, se běžně používá v leteckém odvětví, kde jsou síla a pružnost nutností. Její vlastnosti ji činí ideální pro materiál líce k větší ohebnosti pro vyšší rychlost míče, která vypouští rány dál a výš.

ping-g400-062.jpg

„Naším hlavním cílem u fairwaových dřev a hybridů G400 bylo dosáhnout výrazného nárůstu vzdálenosti při zachování dalších výkonnostních výhod, jako je tolerance chyb a schopnost snadno vypouštět míč do vzduchu,” uvedl John A. Solheim. „Díky oceli pevné v tahu máme materiál, jenž nám umožňuje konstruovat nesmírně tenkou líc, která nám přináší nárůst rychlosti míče, o nějž nám jde kvůli větší délce a vyššímu vypuštění míče. Výsledky byly úžasné, neboť usilujeme o určitý ideální poměr ohebnosti a tloušťky líce.”

Fairwayové dřevo G400 rozšířilo možnosti úpravy holí o doplnění 9-dřeva a tří variant SFT (Straight Flight) (3, 5, 7), jež mají golfistům pomoci narovnat jejich rány. Model Stretch 3-dřevo je současně dostupný ve variantě s vysokou výkonností z odpaliště k dosahování délky a přesnosti nebo pro dosažení greenu na pětiparu dvěma ranami.

ping-g400-011.jpg

Progresivní umístění těžiště v hybridu G400 přináší univerzálnost pro správné doplnění sad golfistů. 2- a 3-hybridy jsou konstruovány s těžištěm více do špičky k minimalizaci tendence letu míče doleva, zatímco 4-, 5-, a 6-hybridy jsou navrženy tak, aby golfistům pomohly vypouštět míč výš s větší tolerancí chyb.

Druhá generace crossoveru, který spojuje přesnost a kontrolu železa s rychlostí míče a tolerancí hybridu, byla vylepšena tak, aby představovala univerzální volbu pro golfisty všech úrovní. Tato hůl se rovněž spoléhá na líc z oceli pevné v tahu, která zlepšuje zvuk a přináší vyšší úhel vypuštění míče, a zlepšuje o 30 % zastavení míče. Dodatečné 20 g wolframové závaží ve špičce zlepšuje toleranci chyb a o 17 % menší rozptyl ran. Průchod travou je výrazně vylepšen díky tenčí spodní straně hole a povrchové úpravě Hydropearl Chrome, která snižuje tření o 40 %.

ping-g400-073.jpg

Oblíbený grip Golf Pride Tour Velvet (železa, hybridy a crossovery) a Tour Velvet 360 (driver a fairwayová dřeva) jsou standardně dodávanými gripy pro řadu G400 a nabízejí se v šesti barevných provedeních a velikostech (modrý -1/16", červený -1/32", aqua -1/64", bílý standardní, zlatý +1/32", oranžový +1/16") pro každou velikost rukou. Tour Velvet Cord se dodává standardně a velikosti +1/32” za příplatek.

ping-g400-069.jpg

Technologie a specifikace G400:

Drivery G400

Konstrukce z několika materiálů: litá hlava Ti 8-1-1, kovaná líc T9S+, závažní v zadní straně hole z wolframu s vysokou hustotou, lehký nastavitelný krček z hliníku /termoplastu

Varianty loftu: 9⁰ & 10.5⁰ (standard), 8.5⁰ & 10⁰ (LST), 10⁰ & 12⁰ (SFT)

Hmotnost hlavy: Standard (206g), LST (208g), SFT (203g)

Objem hlavy: 445 cm3

Standardní délka: 45 3/4" (Alta CB); 45 1/4” (PING Tour a ostatní výrobci)

Nastavitelnost loftu: až o +-1⁰

Standardně dodávané gripy: Golf Pride Tour Velvet 360 v šesti velikostech (modrý/-1/16", červený/-1/32", aqua/-1/64", bílý/standardní, zlatý/+1/32", oranžový/+1/16")

Varianty shaftu: PING  Alta CB (vyvážený) 55 (SR, R, S, X), PING Tour 65, 75 (příplatek) (R, S, X)

Varianty shaftu ostatních výrobců (RRP: €70 příplatek): Mitsubishi Kuro Kage Silver Dual-Core TiNi 60 (R, S, X), Project X HZRDUS Yellow 75 (5.5, 6.0, 6.5), Aldila X-Torsion Copper (50R, 60S)

RRP €469

Železa G400

Konstrukce z několika materiálů: Hlava z nerezové oceli Hyper 17, povrchová úprava HydroPearl, kompozitový znak z hliníku/elastomeru a závaží CTP

Dostupná 4-9, PW, UW, SW, LW v deseti barevných provedení (úhlu lie). Standardní je černé provedení.

Standardní grip: Golf Pride Tour Velvet v šesti velikostech (modrý/-1/16", červený/-1/32", aqua/-1/64", bílý/standardní, zlatý/+1/32", oranžový/+1/16")

Varianty shaftu: PING AWT 2.0 (R, S, X), Alta CB (vyvážený) AWT

Varianty shaftu ostatních výrobců (bez příplatku): True Temper Dynamic Gold (S300, X100), Project X (5.0, 5.5, 6.0), True Temper XP95 (R, S,), Nippon NS Pro Modus 105 (R, S, X), KBS Tour (R, S, X)

RRP €136 na železo w/ocelový shaft; €148 na železo w/grafitový shaft

Fairwayová dřeva G400

Konstrukce z několika materiálů: hlava z nerezové oceli 17-4, líc z oceli pevné v tahu C300, lehký nastavitelný krček z hliníku/termoplastu

Velikosti hlavy: 3W (181cc), 5W (169cc), 7W (155cc), 9W (152cc), 3 SFT (187cc), 5 SFT (178cc), 7 SFT (171cc), Stretch 3W (193cc)

Lofty (nastavitelné až o +-1⁰): 3W (14.5⁰), 5W (17.5⁰), 7W (20.5⁰), 9W (23.5⁰), 3 SFT (16⁰), 5 SFT (19⁰), 7 SFT (22⁰), Stretch 3W (13⁰)

Standardní délky: 3W (43"), 5W (42 1/2"), 7W (42"), 9W (41 1/2"), 3 SFT (43"), 5 SFT (42 1/2"), 7 SFT (42"), Stretch 3W (43")

Standardní grip: Golf Pride Tour Velvet 360 šest velikostí (modrý/-1/16", červený/-1/32", aqua/-1/64", bílý/standardní, zlatý/+1/32", oranžový/+1/16")

Varianty shaftu: PING Alta CB (vyvážený) 65 (SR, R, S, X), PING Tour 75 (příplatek) (R, S, X)

Varianty shaftu ostatních výrobců (RRP: €70 příplatek): Mitsubishi Kuro Kage 60, 70 (R, S, X), Project X HZRDUS Yellow 75 (5.5, 6.0, 6.5), Aldila X-Torsion Copper (50R, 60S, 70X)

RRP €289

Hybridy G400

Konstrukce z několika materiálů: hlava z nerezové oceli 17-4, líc z oceli pevné v tahu C300

Lofty: 2H (17⁰), 3H (19⁰), 4H (22⁰), 5H (26⁰), 6H (30⁰)

K dispozici úhly lie +-2⁰ od standardu

Standardní délky: 2H (40 3/4"), 3H (40 1/4"), 4H (39 3/4"), 5H (39 1/4"), 6H (38 3/4")

Standardní grip: Golf Pride Tour Velvet v šesti velikostech (modrý/-1/16", červený/-1/32", aqua/-1/64", bílý/standardní, zlatý/+1/32", oranžový/+1/16")

Varianty shaftu: PING Alta CB (vyvážený) 70 (SR, R, S, X), PING Tour 85 (příplatek) (R, S, X)

RRP €240

Crossovery G400

Konstrukce z několika materiálů: hlava z nerezové oceli 17-4, líc z oceli pevné v tahu C300, wolframové závaží ve špičce

Lofty: 3 (19⁰), 4 (22⁰), 5 (25⁰)

Dostupné bílé, zelené, modré, černé & červené barevné provedení

Standardní délky: 3 (39 3/4"), 4 (39 1/8"), 5 (38 1/2")

Standardní grip: Golf Pride Tour Velvet v šesti velikostech (modrý/-1/16", červený/-1/32", aqua/-1/64", bílý/standardní, zlatý/+1/32", oranžový/+1/16")

Varianty shaftu: PING Alta CB (vyvážený) 70 (SR, R, S, X), PING Tour 85 (příplatek) (R, S, X), AWT 2.0 (R, S, X)

RRP €240

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »