Ruku na srdce, kolikrát se vám stalo před ranou přes vodu, že jste si v duchu zapochybovali: hlavně to neposlat do vody. A výsledek, samozřejmě míček ve vodě skončil. Co s tím? Pomoci by mohla publikace Myslet & hrát snadným způsobem autora Maria Bekyho.

Nejde o žádnou sáhodlouhou studii ani rozsáhlou analýzu, ale šikovnou příručku třeba i do kapsy či golfového bagu. Najdete v ní rady a způsoby, jak kontrolovat své myšlení při hře a jak omezit stresové okamžiky.

Jak autor poznamenává, samotná příručka vaší golfovou hru nevylepší. K tomu je potřeba pravidelný trénink pod dohledem profesionální kouče, ale může zlepšit mentální schopnosti zvládat svou hru.

Stres a golf.

Abyste poznali všechny možnosti kapesní příručky, doporučuje její autor předem si ji přečíst celou ještě před tím, než ji využijete v praxi. Je vytvořena tak, aby byla snadno čitelná a pochopitelná s okamžitě použitelnými technikami mentálních strategií v golfu.

Čeká na vás spousta grafů a infografik, které dovysvětlují jednoduchá hesla. Vždy se jedná o jasně definovanou situaci či stav vaší mysli, jako třeba porozumění podstatě stresu a jeho kontrolování.

Dozvíte se tak, že antistresová příprava má čtyři fáze a začínat musí už před vaším příjezdem na hřiště. A končí třeba až po hře!

Publikace je také plná motivačních hesel, jako třeba:

"AKTUÁLNÍ RÁNA JE VŽDY TA NEJDŮLEŽITĚJŠÍ
RÁNA TVÉ KARIÉRY"

Z celé příručky doslova sálá energie, kterou je možné na hřišti využít, pokud však víte, jak na ni. A pokud berete golf alespoń trochu vážně a nedělá vám problém se zamyslet nad tím, proč to tentokrát bylo nad 100.

Myslet & hrát snadným způsobem rozhodně není úplně pro každého. Ovšem každý, kdo chce více porozumět své hře a třeba zjistit, proč to na drivingu létá rovně, ale v turnajovém stresu není schopný trefit míček, si zde najde to své.

A kdo ví, třeba po prostudování příručky Myslet & hrát snadným způsobem už pro vás nebudou rány přes vodu, či jiné složité situace při golfu, žádným problémem. My budeme přes zimu studovat a to by bylo, aby přští sezonu nebylo!