Čím dál populárnějším cestovatelským produktem se stává golfová dovolená. Ve studených měsících se „našinec“ rád ohřeje, a když to spojí s golfem, je to paráda. Golf v teple a krásné přírodě to je Mauricius.

Ostrovní stát Mauricius leží v Indickém oceánu. Je vulkanického původu a má rozlohu necelých 1900km2. S 1,3 milionem obyvatel patří tato republika k menším ostrovním státům. O to příjemnější je prožít zde golfovou dovolenou.

Golf na Mauriciu se stane nezapomenutelným zážitkem. Prožitek umocňují krásné výhledy na přírodní úkazy linoucí se po pobřeží ostrova a také perfektní počasí. Letní teploty mezi 25-35 stupni jsou sice pro golfistu těmi vyššími, nicméně dá se to snést. Ideální teplotní podmínky nastávají začátkem prosince a trvají do dubna. To se rtuť teploměru nejčastěji pohybuje na příjemných 22 stupních Celsia. Snad jen občasný déšť může v těchto měsících partičku golfu trochu narušit.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

A jak je to s hřišti? Kvalita místních resortů je perfektní. 9 přepychových 18 jamkových hřišť potěší začátečníka i zkušeného golfistu. Mauricius je také jednou z destinací European Tour. Od roku 2015 se zde koná AfrAsia Bank Mauritius Open, které hostí Heritage Golf Club s parem 72 a délkou 6 434m.

Mezi další významné hřiště patří:

Le Golf du Chateau: Par 72, Délka 6 498m. Hřiště se rozprostírá mezi plantáží s cukrovou třtinou a úpatím vulkanických hor. Navíc obtížnost hřiště určuje i několik vodních překážek, neboť zde protékají dvě řeky.

Le Golf du Chateau (Foto: GettyImages)

Paradis Hotel & Golf Club: Par 72, Délka 5 899m. Poloostrovní hřiště, kde jamky vybíhají do oceánu, nabízí jedinečný golfový zážitek. 9 jamek je přímo položených na břehu Indického oceánu.

Paradis Hotel & Golf Club (Foto: GettyImages)

The Anahita Golf Course: Par 72, Délka 6 741m. Hřiště vlastní hotelový komplex Four Seasons a tím je zajištěn luxus a 100% servis. Když k tomu přidáte jako designéra Ernieho Else o nadšeného golfistu není nouze.

The Anahita Golf Course (Foto: GettyImages)

Saint – Gerán Golf Club: Par 33, Délka: 2 540m. Uprostřed kokosové plantáže se od roku 1970 ukrývá devítijamkové hřiště s designem Garyho Playera. Pěkný test i pro zkušené hráče.

Saint – Geran Golf Club (Foto: GettyImages)

Le Touessrok Golf Course: Par 72, Délka: 6 452m. Pohádka na závěr. Hřiště je samo o sobě vlastním ostrovem, který se jmenuje Ile aux Cerfs. Samozřejmostí je výhled na oceán z jakéhokoliv místa na hřišti. Voda, kam se podíváte a to i uvnitř ostrova, kde se nachází několik jezírek. Architektonický skvost Bernharda Langera.

Le Touessrok Golf Course (Foto: GettyImages)

Další hřiště: Shandrani GC, The Links Belle Mare Plage, Tamarina Golf Estate and Beach Club, The Legend.

Výhodou většiny hotelových komplexů je výrazná provázanost s golfovými hřišti. Tím pádem není o dobré startovní časy nouze. Když se k tomu přidá sleva na fee či hra pro nejednoho hotelového hosta zdarma, potěší to duši i peněženku. Na Mauriciu prožijete pravou golfovou dovolenou, tak hurá na to.