Na sklonku zimy se konala u nás a v dalších evropských zemích zajímavá akcička SKI & GOLF, o které jsme psali zde. A protože řada golfistů žije i jinými sporty, máme pro Vás doporučení na další sportovní událost z trochu jiného ranku, která má však již svou tradici a koná se i u nás v České republice pod názvem Tourism X games.

Jak z názvu vyplývá, akce se zúčastňují převážně zástupci cestovního ruchu, kteří si zde mohou za lítého boje v mnoha disciplínách vyměňovat své zkušenosti a seznámit se s novinkami z oblasti cestování, ale i běžní smrtelníci a nadšení sportovci, kteří mají smysl pro legraci a nevšední sportovní zápolení.

Zimní Česko – slovenské Tourism X Games 2018 při příležitosti 100. výročí založení samostatného státu a první republiky ČSR se konaly ve dnech 5. – 6. dubna na Štrbském plese, jedním z turistických cílů Vysokých Tater.

Black Stork Golf Resort (Foto: www.golftatry.sk)

Všichni účastníci byli ubytováni v krásném hotelu Patria přímo u Štrbského plesa, kde je čekal program nabitý sportovními, ale i zábavnými událostmi.  Hlavní část vypukla v pátek 6. dubna, kdy na všechny čekalo azurové počasí a týmové soutěžení v několika disciplínách, od raftingu na sněhu přes sjezd na lyžích, biatlon, jízdu na sněžné trojkolce, diskgolf či sherpa rallye, kde si závodníci mohli s lehkým nákladem vyzkoušet, jak se cítí nosiči při své práci v horách. Závěr dne patřil velké koulovačče, hře Yukigassen pocházející z Japonska. Po sportovní části následoval krátký oddych, kterého mnozí využili k návštěvě wellness a večer se už nesl v dress code První republiky a pestré zábavy.

Vysoké tatry (Foto: regiontatry.sk)

A protože cesta z Čech na Slovensko není zrovna krátká, využili účastníci následujícího volného dne a vydali se buď lyžovat, nebo prozkoumávat okolí Štrbského plesa. Tipů na výlety se ve Vysokých Tatrách najde víc než dost. Někteří vyrazili směr Starý Smokovec, kde se i v tomto ročním období dala udělat pěkná túra na Zámkovského chatu, jiní za golfem na blízký Black Stork, kde se i přes dlouhou zimu hrálo na letní greeny.

Black Stork Golf Resort (Foto: www.golftatry.sk)

Mezi řadou otázek vyvstala mj. i velká diskuze nad dopravou, zda se na Slovensko vydat autem, busem, vlakem? Každý způsob má své pro a proti. Za nás palec nahoru a hlas vlakům, resp. autovlakům, kdy si dlouhou cestu zpříjemníte kocháním se okolí, zatímco se Váš nepostradatelný čtyřkolový miláček veze v sousedním vagonu :-)

Štrbské pleso (regiontatry.sk)

Pokud Vás článek zaujal, další informace najdete na níže uvedených odkazech a my už Vám popřejeme jen skvělé zážitky a zábavu.

 

Zajímavé odkazy:

Region Vysoké Tatry www.regiontatry.sk

Travel in Slovakia www.slovakia.travel

České Dráhy (autovlak) www.cd.cz

Tourism X Games www.tourismxgames.cz

Zámkovského chata http://www.zamka.sk/

27-jamkové golfové hřiště Black Stork http://www.golftatry.sk/