Zima jako by se nechtěla na poslední chvíli vzdát své vlády. Radost z toho nemají golfisté v Česku. Musejí hledat náhradní řešení v zahraničí, takříkajíc v teplých krajích. Jedno takové se nabízí na jihu Španělska. V Costa del Sol, tedy v překladu slunečné pobřeží. A také pobřeží golfu.

Štítky:

Podle cestovatelských bedekrů v jedné z nejjižnějších oblastí Španělska svítí slunce přes 300 dní v roce. To je docela slušná záruka přívětivého počasí pro golf. Tou druhou zárukou je výběr, kde hrát.

V tomto regionu totiž najdete přes 60 golfových hřišť. Pro golfové fajnšmekry bude zcela jistě výzvou hra na proslulé Valderramě, ale vybírat lze i z dalších špičkových resortů. Patří mezi ně například La Cala u Malagy disponující 54 jamkami, nebo u Sotogrande hřiště La Reserva či Finca Cortesin.

My pro vás máme ale dva jiné tipy. Třeba i proto, že od sebe tato hřiště nejsou příliš vzdálená, stejně jako od města Marbella, a nabízejí i možnosti ubytování v zařízeních různých kategorií, stejně jako možnosti stravování zaručující kulinářský zážitek.

A navíc jde o hřiště s vysokou kvalitou i sportovní úrovní. Ostatně, v únoru obě hostila turnaje zimní španělské série Gecko Tour. I s českou účastí.

Marbella Golf Country Club

Co vás čeká? Hřiště s parem 72 a délkou 5867 metrů nese všechny znaky designu jeho tvůrce, jímž je proslulý Robert Trent Jones. Všech osmnáct jamek má svou ojedinělou krásu i charakter. Cena greenfee se pohybuje od 70 euro.

Marbella Golf Country Club (Foto: marbellagolf.com)

Čeká vás členité hřiště mezi olivovníky s množstvím bunkerů a vodních překážek. Nudit se tu nebudete. Hned úvodní jamky vyžadují přesné odpaly, až na dalších si trochu oddechnete. Mezi místní vyhlášené jamky patří jedenáctka, ostrý dogleg doprava. Hned na následující jamce se pak za odměnu můžete kochat krásným výhledem na moře. Není ale zdaleka jediný.

Hned po hře můžete ochutnat něco ze španělské kuchyně v restauraci Oliva, ale vybírat lze i z dalších možností: driving range, golfová škola, fitness, spa jsou samozřejmou nabídkou, stejně jako další sportovní nabídka, např. tenis.

Více informací zde.

Santa Clara Golf Marbella

Hřiště s parem 71, které je dílem španělského architekta Enriqua Canalese Busquetse, se řadí mezi ta novější. Otevřené bylo v roce 2001. Je technicky náročnější, ale přívětivé, navíc s výhledem na moře. A vyhlášená je přátelská atmosféra v klubovně.

Santa Clara Golf Marbella (Foto: santaclaragolfmarbella.com)

Hřiště je převážně rovinatější, ale přesto na několika jamkách budete muset překonat nějaký ten výškový metr. Především stoupáni na 9. jamku dá zabrat. Typické pro Santa Claru jsou velké greeny a poměrně dlouhé jamky s parem 3. Ceny greenfee začínají na 52 euro.

VÍCE FOTOGRAFIÍ Z OBOU HŘIŠT ZDE

Santa Clara si rychle mezi golfisty vybojovala takříkajíc místo na slunci. Důvodem je vysoká kvalita i to, že je dokonale zakomponováno do místní přírody a krajiny. Zahrát si tady je zážitek.

Více informací zde.