Mám za sebou první sérii zahraničních turnajů coby profesionál a také poslední společnou dovolenou s Klárou před nadcházející sezonou. Zatímco v Maroku to úplně podle představ nedopadlo, italské Dolomity byly báječné.

Štítky:

Pocit z Maroka mám i přes to všechno super. Sice jsem si turnaje kvůli nemoci spíše protrpěl, ale bylo to zase něco nového. Vůbec poprvé v kariéře jsem se zúčastnil v zimě zahraničních turnajů.

Trochu zklamaný jsem samozřejmě z toho, jak to dopadlo. Ani jednou ze tří akcí jsem nedal cut, ale to je prostě sport, snad si nyní spravím chuť na dalších dvou marockých turnajích.

Přesto, když odhlédnu od té nemoci, tak jsem si to stejně užil. Kluci byli skvělí, myslím, že s Markem Novým a Filipem Mrůzkem jsme měli skvělou partu. Zažili jsme spoustu zábavy.

Na hrbu velblouda (foto: archiv Jana Cafourka)

Hodně času jsme strávili za pingpongovým stolem. Poslední den jsme pak měli chvíli volno, tak jsme vyrazili na surfy. Byl jsem na něm poprvé a byl jsem překvapený, že jsem se na něm vůbec postavil. Dokonce jsem sjel pár vln, i když profesionální surfaři by ze mě asi velkou radost neměli.

Celkově to bylo v Maroku báječné, všichni mi tam přišli přátelští. Co se týče jídla, tak jsme skoro vůbec nesehnali tradiční evropskou stravu. Pořád jsme tak jedli místní specialitu tajine, musím říct, že jsem byl přetajinovaný. Přišlo mi to jako německý eintopf, plný masa a zeleniny.

Na běžkách v Dolomitech (foto: archiv Jana Cafourka)

Po návratu z Maroka jsme s Klárou vyrazili na poslední společnou dovolenou před sezonou do italských Alp. Hodně jsme si to užili a možná jsem tam zažil více sluníčka, než v Maroku.

Hory mám rád, od mala jsem vyrůstal v zimě na svahu. Před třemi roky jsem si ale pořídil skvělé běžky a od té doby mě chytly i ty. Dříve mě to přitom vůbec nebavilo.

S přítelkyní Klárou Spilkovou v Alpách (foto: archiv Jana Cafourka)

Když jsme se vrátili domů, tak jsem měl tři dny na pořádný trénink. Využil jsem hezkého počasí, takže jsem byl skoro pořád venku, v indooru jsem trénoval pouze puttování.

Teď už ale sedím na letišti, když letíme s klukama na další dva turnaje do Maroka. Letíme přes Paříž, ještě čekáme na Máru Nového, snad to stihne. Držte palce, ať se tentokrát k ostatním připojím a všichni přivezeme parádní výsledky.

Už z Maroka zdraví čtenáře Golf Channelu
Honza Cafourek