BLOG MARKA NOVÉHO. Tři turnaje v Maroku jsou za námi a mě nejvíc potěšilo, nebo spíš se mi ulevilo, když jsem se po tom posledním mohl oholit. Řekl jsem si totiž, že si nechám růst vousy, dokud neskončím v top 10. Povedlo se a moje "rudá" ozdoba mohla jít dolů.

Štítky:

Ještě se ohlédnu za všemi turnaji Pro Golf Tour v Maroku. První jsem hrál docela dobře, ale vždycky se mi do hry vloudil nějaký omyl. Samanah je už tak dost těžké hřiště a mě se tam jeden vloudilo double bogey, druhý den triple. Ztratil jsem za tři dny šest míčů. To nepamatuji. Výsledek tím byl samozřejmě poznamenaný.

Druhý turnaj byl víc o puttování a já bohužel zahrál několik trojputtů. Nasbíral jsem tak tři čtyři rány navíc a o ránu jsem neprošel cutem. Z toho jsem byl fakt smutný, protože se mi nelíbí nedělat cuty.

Marek Nový ještě s rudými vousy (Foto: FB)

Třetí turnaj dopadl nejlíp. Hrál jsem svojí hru, těžil ze svých silných stránek. Třetí den hodně foukalo, držel jsem se jednu nad, což za daných podmínek bylo slušné. Navíc jsem neproměnil několik šancí a na poslední osmnáctce jsem dal double bogey. Bylo docela drahý, ale i tak to byl povedený turnaj. Skončil jsem do desítky. To je to, co bych chtěl – co nejčastěji končit v top 10 a třeba i něco vyhrát.

Skoro tři týdny v Maroku mi ani nevadily. Byl jsem tam už několikrát a dá se říct, že čím častěji tam jezdím, tím víc se mi tam líbí. Poznáte místa, lidi, víte, kam můžete chodit. Je to jiná země, ale mně se tam líbí. Navíc jsme byli super parta, byla sranda. Z Egypta jsem se nemohl dočkat, až odjedu.

Prvních jedenáct dní v Marrakéši bylo dost jednotvárných. Tam se toho moc dělat nedalo. Pak se hrálo u moře, takže jsme si chodili před turnajem zaběhat na pláž, taky každý večer na palačinky s banánem a nutelou, což se stalo takovým rituálem. Už nás tam znali.

Bohužel v první polovině byli Honza (Cafourek) a Filip (Mrůzek) nemocní. Mně se to naštěstí vyhnulo, jen mě to tak štrejchlo. Nebylo mi dobře tak dva dny, naštěstí mezi turnaji. Nejvíc to odnesl asi Honza. Tomu bylo fakt blbě a vypadal nejhůř.

Samozřejmě jsme se taky hecovali, byly i nějaké sázky. Při turnaji ne, ale před to ano. Při kartách, při chipování, nebo při cvičných rundách. V prší byl nejlepší Honza, v chipovačce a na hřišti jsme se střídali já a Filip. Měli jsme pak trošku složitější účetnictví, co a kdo komu dluží, ale srovnalo se to. Nikdo neskončil oškubaný.

Golfové zátiší Marka Nového po návratu z Maroka (Foto: FB)

Po návratu nastalo velké vybalování a praní. Vozím sebou letadlový bag, beru sebou i podložku na cvičení, bag váží tak 27 kilo. K tomu zavazadlo s oblečením, to je dalších zhruba dvacet kilo.

Po návratu jsem si dal trochu pauzu, čeká mě cvičení, na víkend jedu do Špindlu. Ale ne s Filipem. To je náhoda, že tam jede taky. On na prkno, já na běžky, trochu se protáhnout. A 25. února už zase zpátky do Maroka na další dva turnaje v Rabatu.

Pro nás je hodně zajímavé to, že dva nejlepší z pěti turnajů v Maroku získají kartu na European Tour, na Trophée Hassan. To je super. Pořád si myslím, že máme šanci. Já i Filip. Každopádně to znamená vyhrát jeden turnaj. Kdyby se k tomu přidalo dobré umístění, pak by to mohlo vyjít. Získat kartu, to by se mi líbilo.

Tak nám držte palce. Čtenáře Golf Channelu zdraví
Marek Nový