Golf Channel Private Tour presented by LG 2017 je už minulostí. Během celé sezóny na Tour 1 i 2, měli hráči o motivaci postaráno. Celkový vítěz z obou Tour totiž vyhrál luxusní dovolenou od cestovní kanceláře Bilyana.

Hlavní cenou byl golfový zájezd od Bilyany na 4 noci a tři green fee do tureckého Beleku. Vítěz Golf Channel Private Tour pan Václav Kraml se může těšit na 5hvězdičkový hotel Sueno Hotels Deluxe na turecké riviéře. Přečtěte si rozhovor se šťastným vítězem.

Dovolte mi Vám pogratulovat k vítězství na Golf Channel Private Tour. Kolika turnajů jste se zúčastnil, aby to vyšlo na tuto krásnou cenu v podobě luxusního zájezdu?

Přiznám se, že jsem to nepočítal, ale hrál jsem Karlovy Vary a Mariánské Lázně, Kácov a pak myslím, že ještě jednou nebo dvou. Tedy maximálně pěti turnajů.

vaclav-kraml-014.jpg

Jaký byl Váš nejlepší výsledek na těchto turnajích?

Byl to právě turnaj v Mariánkách a tam jsem hrál 81 ran.

Jaký máte HCP a co zlepšení během sezóny?

Současně mám 10,5 a povedlo se mi zlepšit o jeden bod. Začínal jsem na 11,5, tedy nic zásadního. Někdy se mi podařilo zahrát lépe, jindy to tak slavné nebylo.

vaclav-kraml-012.jpg

Jakým jste golfistou, aktivním?

Golf mě velmi baví a tak se snažím hrát s kamarády alespoň jednou týdně. Na to mám vyhrazené páteční odpoledne, kdy uteču z práce dříve. Jednou měsíčně odskočím od rodiny na prodloužený víkend. V součtu to dá tak 4 až 5 golfů měsíčně.

Trénujete?

Bohužel na to nemám čas. Vnitřně bych chtěl ale časově je to moc náročné.

Vyhrál jste zájezd do Turecka, jste golfovým cestovatelem?

V Turecku jsem nikdy nebyl, to bude moje premiéra a moc se těším. Jednou ročně jezdím s kamarády do Malagy do Španělska. Začínali jsme na prodlouženém víkendu, ale nyní jezdíme na celý týden. Pak samozřejmě tady po Čechách. Jezdím jižní Čechy, západní Čechy i okolo Ostravy. Mám pocit, že u nás jsou překrásná hřiště.

Zmínil jste, že Turecko bude Vaše premiéra. Jak moc se těšíte?

Když jsem viděl ten resort, je to opravdu paráda a luxus. Moc se těším a jsem na ta hřiště zvědavý.

vaclav-kraml-007.jpg

Vyhrál jste někdy něco podobného?

Tohle je pro mne největší výhra v kariéře. Nikdy nic tak zásadního jsem nevyhrál, takže se opravdu moc těším.

Co golfová budoucnost? Máte nějaké cíle, třeba single HCP?

Rád bych se zúčastnil další Private Tour v následující sezóně, ale svoji golfovou budoucnost neřeším. Golf mě baví, beru to jako odpočinek s kamarády. Probrat život, pobavit se, dát nějaké sázky. Bylo by dobré hrát konzistentně na svůj HCP, ale je to nahoru dolu. Pokud se sigle nepodaří, život jde dál. Golf je a zůstane mým koníčkem.

vaclav-kraml-001.jpg

Zmínil jsem tu partičku kamarádů a sázky, o co hrajete?

Ano, tak bez toho to nejde. Hrajeme většinou o kafé, oběd nebo pár korun. Aby byla atmosféra a motivace. Pořádně se u toho hecujeme.

Sledujete golf také v televizi?

Ano, hodně pravidelně. Třeba jak bylo teď Playoffs Fedex Cupu nebo Presidents Cup to jsem byl pravidelný divák.

vaclav-kraml-011.jpg

Najdete si čas i na European Tour?

Když je čas o víkendu tak ano, občas pustím i reprízu, nebo po skončení jen počkám na PGA Tour.

Děkujeme za rozhovor, gratulujeme k výhře a samozřejmě se těšíme na zprávy jaké to v Beleku bylo.

Tým Golf Channel pro vás připravuje další ročník Golf Channel Private Tour, více o této exklusivní sérii turnajů naleznete zde.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »