Třetí turnaj Golf Channel Private Tour 2018 z Tour 1 se konal pod hlavičkou firmy MICROSOFT v Berouně na hřišti, které je vybudováno na místě bývalého vojenského prostoru lemovaného brdskými lesy.

Hráče čekal jak rovinatý, tak kopcovitý terén, 70 písečných překážek a 4 umělá jezera, kromě toho i husté roughy. Se vším se však hráči vyrovnali po svém a řada z nich si odnesla pěkný pocit ze hry a z krásně prožitého dne na golfu.

U vchodu do klubovny vítaly hráče hostesky s úsměvem, welcome drinkem a dárky od Golf Channel a SAMUI SPA (wellness centrum v Praze Letňanech). Někteří z nich využily možnosti rozcvičit se na drivingu, avšak většina se vydala přímo do restaurace na chutnou snídani přivítat se s kolegy z flightu a zjistit, co nového se kde událo.

Startovalo se postupně z jamky č. 1, která hned na úvod hráče prověřila odpalem přes vodu. Na úvodní devítce, konkrétně jamce č. 6, byla vypsána první vložená soutěž – Nearest to the Pin by Freshbedynky.cz – zvlášť pro muže a ženy, kteří soutěžili o bedýnku čerstvého ovoce a zeleniny.

golf-channel-pt-2018-microsoft-cup-27-06-beroun-103.jpg

Ať už byla snaha o získání cenné trofeje úspěšná či nikoliv, po dohrání této jamky čekala na hráče první občerstvovací zastávka v podobě ochutnávky vín REISTEN. Následovala jamka č. 7 a pro ty, kteří si troufli, opět odpal přes vodní překážku. Většina z přítomných hráčů na tomto hřišti již hrála, a tak i jejich pokusy umístit míček na fairway byly většinou ke spokojenosti všech, tj. úspěšné.

Po úvodní devítce se hráči mohli zastavit na svačinku a mj. ochutnat produkty APPELA/REDBROOK CIDER (10 druhů 100 % ovocných šťáv a cideru). Občerstveni pak vyrazili na další devítku, kde je na závěrečné jamce č. 18 čekala další vložená soutěž Longest Drive. O titul největšího ranaře se ucházelo hodně adeptů, ale poté, co odpálil Jozef NOVIKMEC, se již vysoce nastavená laťka a značka pro Longest Drive nehnula ani o milimetr a titul tak zaslouženě získal právě tento hráč.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Vítězství v jednotlivých HCP kategoriích si odnesli: Karel BEYER, Josef JANOUŠEK a Jan ŠPŮR. Ve vložených soutěžích kralovali: Jozef NOVIKMEC, Vladimíra KRAFTOVÁ a David BUCHÁČEK.

Než došlo na vyhlášení výsledků, měli hráči možnost využít služeb SAMUI SPA a jejich thajských masáží, což většina s radostí využila, neboť jen málokdo z nás si jen najde čas právě na tuto příjemnou a potřebnou relaxaci.

golf-channel-pt-2018-microsoft-cup-27-06-beroun-105.jpg

A na závěr trošku statistiky: celé startovní pole čítající 47 hráčů uhrálo 0 x eagle, 19 x birdie,  172 x par, 280 x bogey a pár horších, méně chtěných, výsledků. Nejnižší počet ran zahrál Karel BEYER spolu s Pavlem LEXOU (81 ran) a naopak nejvíce stablefordových bodů uhrál Josef JANOUŠEK a Jan ŠPŮR (40 stb.b.). Nižší HCP si uhrálo 7 hráčů.

Výsledky vložených soutěží:

  • Longest Drive – muži (jamka č. 18) Jozef NOVIKMEC

  • Longest Drive – ženy (jamka č. 18) Vladimíra KRAFTOVÁ

  • Narest to the Pin (jamka č. 6)             David BUCHÁČEK (3,66 m)

  • golf-channel-pt-2018-microsoft-cup-27-06-beroun-113.jpg

Výsledky HCP kategorií:

Kategorie A (HCP 0 – 14)

1             BEYER Karel

2             LEXA Pavel

3             PETRUS Viktor

 

Kategorie B (HCP 14,1 – 20)

1             JANOUŠEK Josef

2             JUŘIČEK Milan

3             FRANK Rudolf

 

Kategorie C (HCP 20,1 – 54)

1             ŠPŮR Jan

2             SEMERA Ondřej

3             LAŇOVÁ Ivana

golf-channel-pt-2018-microsoft-cup-27-06-beroun-117.jpg

Kompletní výsledky HCP kategorií najdete zde.

Při závěrečné tombole o TV LG od TV Golf Channel byl vylosován Lukáš JÍROVÝ.

Všem hráčům děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a těšíme se na setkání při dalším turnaji, který se koná 16. 8. na hřišti Kynžvart.

Hlavnímu partnerovi turnaje – MICROSOFT – děkujeme za krásné ceny pro vítěze! Hřisti Beroun Golf Resort děkujeme za báječnou spolupráci při organizaci turnaje, perfektní servis a výborný catering!