Penati Golf Resort patří k nejkrásnějším slovenským hřištím a zároveň i evropským nejen po stránce kvality samotného hřiště, ale i výborných služeb od cateringu, zázemí pro hráče či ubytovaní přímo v areálu resortu. Z těchto důvodů nemohlo toto hřiště chybět v kalendáři private tour a 3. turnaj v pořadí celé tour se uskutečnil právě zde.

Hrála se z pohledu hráčů „těžší“ osmnáctka – Heritage, která je však normována, co se obtížnosti týká, stejně jako „lehčí“ osmnáctka – Legend Course. Ačkoliv počasí hráčům přálo, jen jeden hráč z celého startovního pole si domů vezl lepší HCP. Ale nepředbíhejme.

Startovalo se postupně z jamky č. 1 od 11:00 tak, aby i hráči, kteří zde den před turnajem nepřespávali a cestovali až v den turnaje, přijeli do resortu včas a mohli si na terase vychutnat ranní kávu a naladit se pozitivně na hru. Ti, kteří takto najížděli, netušili, že v brzkých ranních hodinách to na obloze vypadalo všelijak a před příjezdem prvních hráčů se několikrát strhla přeháňka. Nicméně během dne už byla obloha jak vymetená a i teplota vzduchu celkem příjemná.

gch-pt-2017-hpe-cup-23-06-penati-038.jpg

Hřiště bylo pro turnaj velmi dobře připravené, ale členité greeny, užší fairwaye, vodní překážky či lesní porosty působily hráčům nemalé obtíže, takže na podium a stupně vítězů stačilo i 32 stablefordových bodů. Kdo neuspěl v HCP kategoriích, mohl si spravit náladu ve vložených soutěžích, kterých bylo hned několik – Nearest to pin na jamce č. 4, Longest Drive na jamce č. 11 a ještě jeden Nearest to pin by Bang & Olufsen na jamce č. 14.

gch-pt-2017-hpe-cup-23-06-penati-019.jpg

Co se hráčům líbilo a kde nemuseli soutěžit, bylo občerstvení po 9 jamkách v prostorném altánku umístěném ve stínu, kde se kromě oblíbených pomazánek a řízečků podávalo i vychlazené víno z Vinařství Reisten.

gch-pt-2017-hpe-cup-23-06-penati-233.jpg

Ve večerních hodinách slunce pálilo již o trochu víc, a tak byli všichni rádi, když se mohli pohodlně posadit na terasu a vyčkat na vyhlášení celého turnaje. Vyhlášení se ujal Vít SLUNEČKO z Hewlett Packard Enterprise, hlavního partnera tohoto turnaje, který nejdříve ocenil vítěze vložených soutěží a následně vítěze HCP kategorií. Jak už je na těchto turnajích tradicí, kromě vítězů mají hráči šanci odnést si dárek ještě při závěrečné tombole, jejímž vrcholem je TV LG od TV Golf Channel. Tu si tentokrát odnesl Martin VLASÁK, gratulujeme!

gch-pt-2017-hpe-cup-23-06-penati-294.jpg

Vítězové vložených soutěží:

Longest Drive ženy – Hana KOVÁŘOVÁ (230 m)

Longest Drive muži – Pavel ŘEZNÍČEK (258 m)

Nearest to Pin – Milan CIZNER (2,73 m)

Nearest to pin by Bang & Olufsen – Kamil HANZÁLEK (5,1 m)

gch-pt-2017-hpe-cup-23-06-penati-288.jpg

Vítězi jednotlivých HCP kategorií se stali:

Kategorie MIX A – František CIVÍN

Kategorie MIX B – Lukáš JÍROVÝ

Kategorie MIX C – Martin KAVALÍR

Všem vítězům a výhercům blahopřejeme!

gch-pt-2017-hpe-cup-23-06-penati-291.jpg

Kompletní výsledkovou listinu najdete ZDE.

Hlavnímu partnerovi turnaje – Hewlett Packard Enterprise – děkujeme za krásné ceny pro vítěze! Penati Golf Resort děkujeme za krásně připravené hřiště a pomoc se zajištěním celého turnaje tak, aby si hráči odnášeli domů jen ty nejlepší pocity z pěkně stráveného dne na golfu!

PŘEDSTAVENÍ HLAVNÍHO PARTNERA TURNAJE – Hewlett Packard Enterprise:

Hewlett Packard Enterprise (HPE) je přední globální technologická společnost, která pomáhá organizacím všech velikostí s jejich rozvojem a růstem. Díky nejkomplexnějšímu produktovému portfoliu v oboru, které sahá od cloudu přes datová centra až po dílčí aplikace, pomáhají špičkové technologie a služby HPE vyřešit nejsložitější problémy a technologické výzvy zákazníků ve všech regionech světa a vytvářet efektivnější, produktivnější a bezpečnější IT infrastrukturu.

gch-pt-2017-hpe-cup-23-06-penati-243.jpg

Společnost Hewlett Packard Enterprise je dodavatelem technologických řešení pro spotřebitele, podniky a instituce na celém světě. Portfolio společnosti HPE zahrnuje informační technologie (IT), infrastrukturu, systémová řešení a související služby. Základní obchodní idea HPE je vymýšlet, připravovat a dodávat technologická řešení, která vytváří a zvyšují hodnotu firem, vytváří sociální hodnoty a zlepšují život našich zákazníků.

S ročními příjmy 112,3 miliardy USD zaujímá HP 19. místo na americkém žebříčku Fortune 500 za rok 2015, rovněž 53. místo na žebříčku Fortune Global 500 za rok 2015 a je jednou z největších světových technologických společností. Centrála společnosti Hewlett Packard Enterprise se nachází v Palo Alto, Kalifornie.

gch-pt-2017-hpe-cup-23-06-penati-222.jpg

Pozn.: V listopadu 2015 došlo na celosvětové úrovni k rozdělení Hewlett-Packard Company na 2 společnosti, Hewlett Packard Enterprise a HP Inc.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Hewlett Packard Enterprise věří, že budoucností IT je hybridní svět. Tradiční datová centra nezmizí, budeme pokračovat v jejich optimalizaci na nové podmínky. Nicméně, budeme také "umožňovat bezproblémový přechod na hybridní svět" pro naše zákazníky pomocí "budování a řízení architektury cloud". A nakonec HPE spojí technologie cloud a technologie vzdáleného připojení k vytvoření nových bezproblémových, bezpečných a hodnotných řešení pro spotřebitele a malé i velké společnosti.

Více o společnosti na https://www.hpe.com/cz/en/home.html.