Hlavní komentátor

Ke golfu jsem se poprvé dostal v roce 1993 v kolébce tohoto sportu – ve Skotsku. Setkání to bylo velmi briskní – po 5 jamkách jsem ztratil všechny míče, které jsem předtím zakoupil za těžce vydělané peníze v proshopu a byl jsem svým kamarádem (velmi zkušeným golfistou) odkázán do klubovny.

Aktivně jsem se ke golfu vrátil až po návratu do České republiky v roce 1999. A byla to láska na druhý pohled. Prakticky okamžitě jsem začal působit i v médiích – jako externí spolupracovník České televize, Českého rozhlasu a řady golfových i jiných periodik. Stál jsem u výroby řady golfových dokumentů, komentoval jsem golfové přenosy v začátcích na ČT Sport a skoro 10 let jsem produkoval golfový televizní magazín pro Českou televizi a později pro Nova Sport.

Za dobu strávenou v golfovém mediálním prostředí jsem měl to štěstí, že jsem se zúčastnil mnoha golfových turnajů na evropské i světové úrovni. K největším zážitkům mé golfové mediální kariéry pak rozhodně patří 3 návštěvy na Augusta National při US Masters, atmosféra Ryder Cupů či finále FedEx Cupu. Ale jen jediný turnaj mě dokáže na golfu vehnat slzy do očí – to když jsem viděl Tigera Woodse vítězit v Hoylake po smrti jeho otce… když jsem viděl nelíčenou radost Darrena Clarka z vítězství… nebo když 20 tisíc diváků tleskalo loučení Jacka Nicklause na mostíku Swilcan na Old Course.. ano The Open je pro mě tím nejlepším turnajem ze všech.

Komentování golfu se pro mě stalo posláním – není to moje práce, je to můj koníček. I proto jsem dokázal strávit za komentátorským mikrofonem 11 hodin denně při Presidents Cupu a nevadilo mi u toho ani to, že vedle mě spí můj kolega Milan Štěrba… vyzkoušel jsem si dokonce i komentování v angličtině – to, když jsem byl požádán o krátké spolukomentování na Sky Sport při Czech Open.

I přesto, že v současné době žiju mimo Českou republiku – snažím se alespoň jednou měsíčně vždy být za mikrofonem a sdílet s diváky Golf Channelu ty neopakovatelné momenty, které s sebou golf přináší. A v hloubi duše doufám, že aspoň část svých zkušeností a znalostí mohu předat skrze televizní obrazovku. A můj hlas není jen pouhou ukolébavkou pro golfové fanoušky – i když jak mi můj kamarád říká: „Hezky se u tebe usíná.“

Tak dobrou noc u příjemných hlasů na Golf Channelu!