Hlavní komentátor

Živě si vzpomínám na svůj první drive. Po několika pokusech čistě zasažený míč středním železem letěl k hranici 100 m. Třináctiletý kluk, puberťák, zažil poprvé jedinečný pocit euforie z vydařené rány. To bylo v roce 1988 na drivingu exkluzivního golfového klubu poblíž Stockholmu, kde měl členství tátův hokejový kamarád HANS KÖNIG. Ten mi také ukázal, jak uchopit hůl a švihnout. Tak jsem se seznámil s golfem.

V létě 1993 mě táta vzal do Karlových Varů, kde jsem z bezprostřední blízkosti sledoval hru při finálovém kole 1. otevřeného šampionátu ČR profesionálů ve hře na rány. Pečlivě jsem si na původní kartu zaznamenával skóre hráčů závěrečného flightu. Jako dárek k 20. výročí jsem jí v loni zvětšenou a zarámovanou předal suverénnímu vítězi, sympaťákovi ze Semil JIŘÍMU JANDOVI, kterému jako nosič holí pomáhal mladší bratr. S nimi ve skupině hrál mladý Dán, ten si hole na zádech nesl sám a všichni o něm říkali, že je talent a budoucí hvězda. Jeho jméno - THOMAS BJÖRN.

Ale hlavně zde nastal zásadní zlom v mém myšlení. Přehodnotil jsem svůj názor na hru, kterou jsem do té doby vnímal jako pomalý, neakční a celkem nudný sport. To byly prázdniny, kdy jsem odmaturoval na střední ekonomické škole a nastoupil do produkční agentury, která mj. pro klienty organizovala společenská setkání na golfu. Mezi nimi bylo také zajišťování servisu promotérovi mezinárodních šampionátů ČR v rámci European Tour 1994, 1995 a 1996 v Mariánských Lázních.

V té době jsem už také docházel do sportovního oddělení českého vysílání Rádia Svobodná Evropa jako zprávař. Zásadní změnu v mém golfovém životě přinesl rok 1997, kdy jsem dostal nabídku od produkční společnosti Teleaxis events vést tiskové středisko pro novináře při KB Open Challenger na Karlštejně. Tady jsem se seznámil s mnoha zajímavými lidmi.

Hlavně bych chtěl vzpomenout HANUŠE GOLDSCHEIDERA, se kterým jsem se pak mnohokrát potkal a mohl se těšit z jeho přítomnosti a vstřebávat jeho životní zkušenosti.

Zároveň s tím jsem zjistil, že o tak krásné hře jako je golf vůbec nic nevím, neznám její historii a tradici. Nerozumím pořádně pravidlům, etiketě. O vlastní hře v poli vůbec nemluvím. Od té doby se snažím pronikat do všech tajů golfu a intenzivně se ho učím poznávat.

A právě tehdy jsem se rozhodl, že nebudu dělat jenom produkci, ale že zkusím štěstí jako moderátor, tedy průvodce slovem při podobných sportovně společenských akcích na golfu.