Tomášovy golfové začátky se datují do roku 2000, kdy se začal tomuto sportu věnovat v dnes již zaniklém klubu v Lipně nad Vltavou, kde ho golfovým základům učil jeden z prvních zahraničních golfových profesionálů v Čechách, Jamel Sahli. Ve svých začátcích působil jako asistent greenkeepera, marshal a rozhodčí v klubech Golf Club Lipno a později v Golf Club Monachus.

V r. 2003 zahájil studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, v jehož průběhu absolvoval také Five Star Golf Academy při České profesionální golfové asociaci a začal v Golf Clubu Monachus působit jako asistent trenéra, kde měl možnost sbírat cenné zkušenosti od anglického profesionála Steva Frasera.

Od roku 2010 působí jako golfový profesionál v Golf Clubu Český Krumlov a v Praze. Tomáš dokončil magisterské studium na prestižní FTVS UK v roce 2008 a téhož roku nastoupil na postgraduální doktorské studium kinantropologie, kde se zaměřil na kinetiku a kinematiku golfového švihu.

V roce 2009 složil závěrečné zkoušky PGA C a od ledna 2010 je členem PGA C. V roce 2014 úspěšně dokončil doktorská studia a na FTVS UK působí v Laboratořích sportovní motoriky. Je autorem několika studií zaměřujících se na problematiku golfového švihu publikovaných v České republice i v zahraničí.

V roce 2015 se mu v St. Andrews dostalo možnosti přednášet na největší světové vědecké konferenci věnované golfu World Scientific Congress of Golf na téma „Rozdíly v kinematice golfového švihu mezi elitními hráči a hráčkami juniorské kategorie“. Od roku 2014 je členem představenstva České profesionální golfové asociace, kde odpovídá za oblast vzdělávání golfových profesionálů. Současně je lektorem Vzdělávacího systému PGA C, kde vyučuje mimo jiné biomechaniku a diagnostiku golfového švihu.