Kateřina Vylášková Štoudková je velmi úspěšnou franšízantkou OK POINTu Blansko, která se ve franšízingovém podnikání v oblasti financí našla. A teprve OK POINT jí umožnil naplno rozvinout její obchodní schopnosti. Propojení financí a realit pro ni znamená, že konečně může klientům poskytovat komplexní finanční servis.

Poprvé se k franšízingu dostala už v roce 2011, kdy nejmenovaná banka přišla na trh s konceptem bankovních franšíz. Katka tehdy pracovala na jedné z 25 poboček jako zaměstnankyně. Po roce se ta „její“, boskovická, stala celorepublikovou jedničkou.

„Když na tu dobu teď vzpomínám, tak si silně uvědomuji, že jsem jako zaměstnankyně monoproduk-tové banky nikdy nemohla klientům nabídnout komplexní finanční řešení. To jsem nakonec našla v Broker Consulting, kam jsem se rozhodla odejít. Díky spolupráci s finančními institucemi napříč trhem jsem najednou mohla klientům nabídnout opravdu kvalitní a dlouhodobé řešení jejich financí,“ vzpomíná Kateřina.

Proč ho neotevřete sama?

Před více než třemi lety se dozvěděla, že v Broker Consulting se připravuje spuštění franšízových poboček OK POINT ve spolupráci s mBank, kde budou pod jednou střechou finance, investice a reality. OK POINT je postavený na tom, že franšízant je samostatným podnikatelem, který ale plně využívá osvědčeného systému a podpory v oblasti školení, produktové nabídky a právního a marketingového servisu od Broker Consulting. Jelikož Kateřina už měla s franšízovým konceptem zkušenosti, myšlenka ji nadchla. Chtěla si pobočku otevřít už tehdy, jen neměla dostatečný obnos na vstupní investici. Ta činí 1,5 milionu korun a její návratnost je zhruba rok.

Kateřina Vylášková Štoudková

„Ale když něco moc chcete, tak se vám to splní. V té době jeden z mých přátel shodou okolností koupil dům v Blansku. Bylo tam perfektní místo na OK POINT. Nabídla jsem ho jako možnou příležitost vedení Broker Consulting. Jenže oni se mne zeptali: „Proč OK POINT neotevřete sama?“ Váhala jsem, zda je to pro mě reálné, ale nakonec jsem začala jednat o otevření,“ vypráví úspěšná franšízantka.

Aktuálně je otevřeno 42 OK POINTů napříč celou republikou, kromě manažerů z Broker Consulting příležitosti pro vlastní franšízové podnikání využívají zejména manažeři a ředitelé z korporací, kteří hledají nový kariérní impuls, či zkušení podnikatelé, kteří chtějí rozšiřovat své podnikatelské aktivity. Blanenský OK POINT funguje už téměř rok a momentálně patří mezi pětici nejúspěšnějších. Podle Katky Vyláškové Štoudkové za tím stojí pracovitost, správné rozložení týmu a zaměření se na komplexní řešení finančního plánování u klientů. Pozadu ale nezůstávají ani OK POINTy, kteří vedou lidé přicházející mimo Broker Consulting, velmi úspěšní jsou sourozenci Aleš a Marek Berbrovi, kteří mají OK POINTy v Třinci a Frýdku-Místku či manželé Soňa a Radek Husákovi z Brna.

Důležité je lidi rozpovídat a poznat jejich budoucí plány

Největší motivací Kateřiny je práce, která jí dává smysl. Bez správné motivace není možné podnikat, být lídrem a vést úspěšný tým.

„Pomáháme lidem být úspěšnější, bohatší, myslet v širších souvislostech. Díky finančnímu plánu na jednu stranu budujeme majetek, na druhou stranu ho někdy doslova zachraňujeme před dluhy a nepřízní osudu. I když k nám přijde klient s jedním konkrétním požadavkem či problémem, nikdy jednání neskončí na té jedné věci. Vždy ho rozpovídám, chci slyšet kontext, jeho současné i budoucí plány, nezaměřuji se jen na teď a tady, ale na to, co bude zítra, pozítří, za deset let. A oni se mi rádi svěří. U mladých lidí se mi často stává, že jsem první, která s nimi probírá jejich zajištění na stáří, která se jich na to ptá.“

Kateřina Vylášková Štoudková

A možná právě v tom tkví její úspěch a klienti se k ní rádi vrací. Jak sama říká, tak největší odměnou leckdy bývá upřímné děkuji a srdečně stisknutá ruka.

„Vždy, když se nám povede, že klient odejde spokojený, motivuje nás to k další práci,“ dodává ředitelka OK POINT v Blansko.

A co jí dává sílu být ještě úspěšnější?

Franšízantka Kateřina ale není jen podnikatelkou, svůj čas dělí rovnoměrně mezi práci a rodinu. Právě spokojené zázemí jí dávají každý den novou sílu a chuť uspět.

„Rodina a její spokojenost a šťastné usměvavé tváře mých dětí mne činí šťastnou. A kdo je šťastný, je i úspěšný. Spokojená rodina a úspěšná firma byly vždy mým snem. S každým dalším splněným snem mám sílu jít dál. Každá prohra, která v životě přišla, znamenala jen zkoušku vlastní síly a odvahy. To, že to vím, mě dělá silnější.“

Více informací o konceptu OK POINT se dozvíte na www.okpointy.cz, nebo vám je poskytne Lenka Slepičková, specialistka podpory prodeje OK POINT, na e-mailu: lenka.slepickova@bcas.cz, či na tel.: 731 537 402. Momentálně jsou příležitosti pro nové OK POINTy v těchto městech Praha, Příbram, Hodonín, Břeclav, Chrudim, Žďár nad Sázavou, Havířov, Čáslav, Kutná Hora, Třebíč, Tábor, Písek, Klatovy, Rokycany, Rakovník, Cheb, Aš, Kadaň a Vsetín.