Tak to je skvělá zpráva pro český golf. Už nyní je jasné, že v 2. fázi letošní q-school European Tour bude mít minimálně čtyřnásobné zastoupení. K Filipu Mrůzkovi, který si postup zajistil už v minulém týdnu v Německu, se v pátek přidali Ondřej Lieser, Jan Cafourek a amatér Vítek Novák.

Konečné pořadí turnaje: zde.

Všichni tři měli před finálovým kolem v rakouském Ebreichsdorfu velmi dobrou pozici, ale že jde o hodně bylo znát. Všichni tři totiž shodně nevstoupili do pátečního programu nejlépe.

Lieser s Novákem byli po úvodní devítce dvě nad, Cafourek dokonce čtyři. Nejvíce v ohrožení byl Novák, který ale potvrdil, že druhá devítka mu na rakouském hřišti jde mnohem lépe.

Ve finálovém kole na ní ani jednou nezaváhal, díky dvěma birdie se vrátil na par pro kolo a skóre -5 celkově. To nakonec stačilo na posun na konečné dělené 15. místo, což stačilo bezpečně na postup.

Ten čekal na všechny, kteří skončili nejhůře na dělené 21. pozici. Na tu měli Lieser s Cafourkem po senzačním třetím kole výrazný náskok a ten si nakonec oba na druhé devítce pohlídali.

Stejně jako Novák si na ní polepšili o dvě rány a obsadili společně se skóre devět ran pod par hřiště výbornou dělenou sedmou příčku! Co na tom, že na vítězného Američana Dodgeho Kemmera ztratili sedm ran

O to tady neběží...

V kvalifikační škole jde každý rok o to postupovat dál a dál, až třeba ke kartě na nejvyšší evropskou sérii. První krok mají letos už čtyři Češi za sebou a další dva na svou šanci ještě čekají. Cyril Suk zkusí štěstí na přelomu září a října v Portugalsku a Petr Gál se představí na říjnovém turnaji v Itálii.

Čtyři turnaje druhé fáze jsou naplánované na začátek listopadu, když se budou hrát od šestého do devátého na čtyřech různých hřištích. Finálová fáze se bude konat už tradičně v resortu PGA Catalunya od 14. do 19. listopadu.

ČTĚTE TAKÉ:
Pokračuje Q-school, do boje jde 7 Čechů a 3 Slováci
Q-school: Mrůzek zažil bolestivé kolo, ale postoupil
Golf is not dead! Modelka Spilková hraje ve Francii