Nejlepší golfista uplynulé sezóny Brooks Koepka potvrdil hned ve svém prvním startu sezóny nové, že nebyl zvolen Hráčem roku PGA Tour náhodou. Tři skvělá kola a jedno průměrné na CJ Cup at Nine Bridges nakonec stačila na pátý titul kariéry. Mezi golfovými veterány se po urputném boji radoval Woody Austin před Bernhardem Langerem.

V Jižní Koreji na ostrově Jeju se konal druhý ročník turnaje PGA Tour. Bohatá finanční dotace 9,5 milionu dolarů přilákala velmi poutavé startovní pole a nechyběli ani dva hráči, kteří minulý týden útočili na post světové jedničky.

Byl jím Brooks Koepka, který potřeboval zvítězit nebo skončit samostatný druhý za předpokladu, že nevyhraje obhájce titulu Justin Thomas, který také mohl pomýšlet na golfový trůn.

Thomas se však do boje o nejvyšší mety nezapojil, a tak jediný, kdo mohl sesadit Dustina Johnsona, byl jeho blízký přítel Brooks Koepka.

Letošní dvojnásobný major šampion si výsledky 71, 65, 67 a 64 se skóre -21 s přehledem dokráčel pro své páté vítězství na PGA Tour. O čtyři rány za sebou nechal druhého Garyho Woodlanda.

„Vítězství na turnaji je pro mě nesmírně cenné, ale konečně být nejlepším hráčem světa je splnění mých dlouhodobých plánů,“ říkal před jihokorejskými fanoušky rozzářený Koepka. Sestřih celého turnaje sledujte ve středu večer od 21:30.

Kompletní výsledky turnaje zde.

Prvním turnajem začalo v minulém týdnu play off PGA Tour Champions, když se 64 nejlepších hráčů sezony představilo na Dominion Energy Charity Classic. Z pozice jedničky celosezonního žebříčku si zuby nejen na další tituly, ale především na rekordní páté vítězství v Charles Schwab Cupu brousí Bernhard Langer.

Německý golfista navíc obhajoval loňský titul a ve změněném formátu play off si hned v jeho prvním turnaji vedl opravdu dobře. Jenže ani skóre -10 v tříkolovém podniku Champions Tour na prvenství nestačilo. O jedinou ránu ho předčil díky birdie na poslední jamce Woody Austin.

Woody Austin (Foto: GettyImages)

Premiérové vítězství v sezóně a čtvrté v kariéře 54letého Američana si připomeňte ve středu v hodinovém sestřihu na Golf Channel. Začínáme ve 22:30.

Konečné pořadí turnaje zde.