Jak profesionál Jan Cafourek, tak amatér Jiří Zuska jsou po prvním kole Challenge de Madrid se skóre +1 na děleném 69. místě. Přestože se na konci dne oba sešli na stejném výsledku, každý k němu došel jinou cestou.

Průběžná pořadí turnaje: zde.

Oba čeští zástupci na turnaji Challenge Tour přitom vstoupili do turnaje stejně - bogey hned na první jamce. Zatímco Cafourek nepokořil čtyřparovou jedničku, Zuska ztratil ránu na tříparové desítce.

Poté ale nabralo Cafourkovo kolo úplně jiný směr. Na úvodní devítce už totiž nezaváhal, na pěti jamkách došel v paru a hned na třech zaskóroval - birdie si připsal na čtyřce, pětce a devítce.

Druhá polovina kola už ale bohužel v jeho podání tak vydařená nebyla. Stejně jako Zuska zahrál nejprve bogey na desítce a poté přidal další dvě na jamkách 13 a 18. Suma sumárum skóre +1.

Na to se nakonec propracoval také 17letý amatér Zuska, který si po úvodním bogey připsal další dvě na dvanáctce a osmnáctce. Po polovině kola tak byl tři rány nad parem hřiště.

Stejný výsledek pak držel dlouho i v druhé polovině kola. až přišla pětiparová osmička a parádní eagle talentovaného českého hráče. A jelikož pak došel devítku v paru, skončil také celkově ránu nad ním.

Před druhým kolem jsou tak oba hráči ve hře o cut, což by především v případě Zusky byla velká senzace. Aby měli šanci, nesmí však v pátek dojít hůře než ve čtvrtek, spíše lépe. Par by mohl stačit.

Ve čtvrtek pak byl rozehrán také turnaj nižší evropské ženské série LET Access pod názvem ASGI Swiss Ladies Open 2016. Ze čtyř českých zástupkyň začala nejlépe Lucie Hinnerová, která je se skóre +1 dělená čtyřicátá a v pátek bude také bojovat o cut.

To už nejspíše neplatí pro Evu Koželuhovou (+6), amatérku Gabrielu Robertu Vítů (+7) a Šideri Váňovou (+12), které už výrazně ztrácejí.