Uplynulý týden byl plný golfového dění v Evropě i na druhé straně Atlantiku. Elita z PGA Tour končila svůj turnaj až v pondělí a bylo to drama do poslední rány. Nedělní finiš European Tour pak zůstane dlouho v paměti nejen dánským, ale především anglickým fandům. A své příběhy nabídla i Champions a Web.com Tour.

Jediný turnaj sezóny, který se hraje od pátku do pondělí, hostilo slavné hřiště TPC Boston. Nejlepších sto hráčů sezony bojovalo o postup do třetího podniku play off FedEx Cupu, který startuje už ve čtvrtek.

Ve finálovém kole sahali po titulu a důležitých bodech Justin Rose, Cameron Smith nebo Bryson DeChambeau, a byl to právě on, kdo nakonec vyhrál Dell Technologies Championship o dvě rány.

Výsledkově se neztratil ani Dustin Johnson, který udržel pozici světové jedničky. První místo ve FedEx Cupu si pak potvrdil DeChambeau, který ho má jisté i pro velké finále v Atlantě.

Sestřih turnaje sledujte ve středu od 22:00.

Bryson DeChambeau (Foto: GettyImages)

Drama na severu

Turnajem Made in Denmark pokračovala European Tour. V Dánsku se navíc bojovalo nejen o titul, ale také o jistotu poslední místenky pro Ryder Cup. Tu pro sebe získal domácí golfista Thorbjorn Olesen, ale do tahanice o titul se nakonec nezapojil.

Čtyři kola nerozhodla, a tak čtveřice Angličanů Steven Brown, Jonathan Thomson, Lee Westwood a Matt Wallace šla do play off. Na první jamce odpadli Thomson s Westwoodem a rozhodnout musela znovu opakovaná osmnáctka. Na ní se birdie puttem prosadil Matt Wallace a slavil třetí titul v letošním roce.

Matt Wallace (Foto: GettyImages)

Veteráni hráli v Kanadě

Do kanadského Calgary se sjeli hráči PGA Tour Champions. A jména jako Miguel Angel Jimenez, Bernhard Langer, Davis Love III nebo Scott McCarron garantují vždy skvělý golf.

Loňský šampion McCarron při své cestě za obhajobou zahrál během finálového kola dokonce i hole-in-one. Rána turnaje nakonec dovedla 53letého golfistu až k osmému titulu kariéry.

Nejen eso ze 14. jamky si připomeňte v highlightech Shaw Charity Classic ve středu od 21:00.

Web.com Tour vrcholí

Web.com Tour Finals nabídlo své druhé letošní pokračování. A aktuální DAP Championship už hodně napověděl, kdo z hráčů získá kartu pro příští sezónu na PGA Tour.

Vyrovnaná bitva finálového kola prověřila nováčky i zkušené hráče a k vidění byl výborný golf, ze kterého jako vítěz vzešel Kramer Hickok.

Vše podstatné nabízíme v sestřihu ve středu od 23:00.

 

Scott McCarron (Foto: GettyImages)