PGA Tour si sice v minulém týdnu vybrala pauzu před závěrečným turnajem Tour Championship, ostatní prestižní série však měly napilno. European Tour se hrála v Nizozemsku, Champions Tour měla premiéru a hrál se třetí turnaj Web.com Tour Finals.

Krásné slunné počasí, výborné startovní pole plné zajímavých jmen a hlavně kvalitní golfová podívaná. Přesně takto se dá charakterizovat turnaj KLM Open, který se hrál v Nizozemsku.

Ve vyrovnaném závěru mohli na titul dosáhnout klidně i čtyři golfisté. Jenže zvítězit může jen jeden a tentokrát se štěstěna usmála na Číňana Ashuna Wua. 33letý golfista se na European Tour radoval ze svého třetího úspěchu, když odolal tlaku zkušeného Angličana Wooda.

Chris Wood (Foto: GettyImages)

Vítězné skóre se nakonec zastavilo na výsledku -16 a za titul získal Wu 300 000 eur. Sestřih celého turnaje sledujte na Golf Channel ve středu ve 22:00.

Ashun Wu (Foto: GettyImages)

Kompletní výsledky turnaje zde.

Premiérovým turnajem Champions Tour byl v minulém týdnu The Ally Challenge. Nejlepší profesionální golf se vrátil do Michiganu na hřiště Warwick Hills and Golf Club a po tři kola se bylo na co dívat.

Paul Broadhurst (Foto: GettyImages)

Všechny hvězdy Champions Tour nakonec předčil Angličan Paul Broadhurst, který zahrál kola 67, 68 a 66 a s výsledkem -15 slavil letošní třetí titul. V součtu to pro 53letého golfistu znamená šesté vítězství na Champions Tour. Sestřih zajímavých momentů nabídneme tradičně ve středu od 21:00.

Kompletní výsledky turnaje zde.

Třetím turnajem závěrečné fáze Web.com Tour Finals byl Albertsons Boise Open. Napínavější snad ani finálové kolo být nemohlo. Sangmoon Bae zuby nehty bránil vedoucí pozici po 54 jamkách, před dotěrnými pronásledovateli.

Sangmoon Bae (Foto: GettyImages)

Ani kola soupeřů za 62, 63 nebo 64 nakonec nestačila a Jihokorejec tak mohl po velmi slušném finálovém výkonu za 66 ran s celkovým skóre -19 slavit ceněný titul a s velkou pravděpodobností i návrat na PGA Tour.

Sangmoon Bae (Foto: GettyImages)

Ty nejlepší odpaly, rány a putty si připomeňte během highlightů už tuto středu od 23:00.

Konečné pořadí turnaje zde.