Od prvního kola si šel bezpečně za postupem do druhé fáze letošní kvalifikační školy European Tour. A i přes drobné klopýtnutí v úvodu kola finálového mohl Jan Cafourek v rakouském Ebreichsdorfu říci: mise splněna.

"Jsem rád, že jsem v první fázi uspěl a postoupil. Ukázalo se, že se podařilo načasovat formu. Už se těším do Španělska, doufám,  že nám to vyjde a hodí nás všechny na jedno hřiště," připomněl Cafourek, že společně s ním zvládli první fázi také Ondřej Lieser a Vítek Novák. A už o týden dříve Filip Mrůzek.

Cafourek si rakouské hřiště v zámeckém parku vybral záměrně. Zná ho a podle vlastních slov mu vyhovuje. Především tím, že se nejedná o žádnou střelnici, na týčku hráči častěji sahají po 3-dřevu nebo železech.

"Driver jsem vytáhl asi pětkrát za všechna kola. Jamky jsou totiž mezi stromy, vody je na hřišti také dost. Není tam moc prostoru kam minout, míč v lese je většinou nehledatelný, a když už ho najdete, tak je člověk rád, když je kam dropnout," popsal Cafourek.

Život navíc hráčům komplikoval silný vítr, který se během týdne stupňoval. Předpokládaný déšť ale přišel až ve finálovém kole.

"Všechny čtyři dny jsem hrál dobrý golf, nikam jsem se zbytečně netlačil, nechyboval jsem, vytvářel si šance a skóroval. Na perfektně připravených a rychlých greenech se mi dobře puttovalo, což byl hlavní klíč k úspěchu," pochvaluje si Cafourek.

Jediné zaváhání přišlo v úvodu posledního kola, když po úvodních devíti jamkách byl čtyři nad par: "To byla trochu divočina z týčka ke greenu, když jsem ztratil dva míčky. Ale nakonec to vyšlo."

"Nervózní jsem si nepřipadal, spíš jsem se staral, co se děje kolem mě a ne sám o sebe. Měl jsem pocit, že hraji ustrašeně. Hned na jedničce jsem ztratil míč, na čtyřce jsem zahrál tolik ran, že jsem se divil, že to byl jenom dabl," usměje se a dodává: "Na osmičce přišla zase chyba z týčka a ztráta míče. Ale dokázal jsem se zkoncentrovat a ještě zabojovat."

Na druhé devítce finálového kola si Cafourek polepšil o dvě rány a s celkovým skóre -9 postoupil z dělené sedmé příčky. Kdyby nepršelo, tak by se dalo říci, že v suchém triku.

A co ho čeká nyní? "Hned v sobotu jsem odjel do Hamburku, kde se hraje od pondělí finále Pro Golf Tour. Hřiště je moc pěkné, jen bohužel není v dobré kondici. Pravděpodobně se bude moci stavět a greeny moc neběhají. Takže trochu změna oproti Rakousku, ale musím se s tím poprat, pro všechny je to stejné. Doufám že, přivezu nějaké dobré umístění."

ČTĚTE TAKÉ:
PARÁDA! Do druhé fáze q-school postoupili 3 Češi
Novák: Nelepilo mi to, o to více si postupu cením
Q-school: Mrůzek zažil bolestivé kolo, ale postoupil