Jedna jediná rána dělila dvojici českých golfistů od postupu do finálových kol na turnaji Challenge de Madrid. Jan Cafourek a amatér Jiří Zuska zahráli shodně dvě rány nad par, přičemž hranice cutu na podniku Challenge Tour byla +1. Cutem proklouzla Lucie Hinnerová ve Švýcarsku. Jako jediná ze čtveřice českých hráček.

Průběžné pořadí turnaje: zde.

Oba Češi o cut bojovali doslova až do poslední jamky. Cafourek ve svém prvním letošním startu na Challenge Tour startoval druhé kolo z desáté jamky a začal birdie na jedenáctce. Na své první devítce přidal ještě jedno, ale také dvě bogey.

Na začátku své druhé devítky zaváhal, na úvodních dvou jamkách zapsal bogey a cut se mu začal vzdalovat. Ještě ale zabojoval, zahrál birdie, ale mimo postupové příčky ho posunulo další bogey. Nic na tom nezměnilo ani loučení v podobě birdie.

Amatér Zuska, který si kartu od společnosti Relmost vybojoval na turnaji Czech Golf Amateur Tour ve Slavkově, při svém premiérovém startu mezi profesionály na Challlenge Tour rozhodně nezklamal.

Na první devítce sbíral pary a na sedmičce dokonce skóroval. V tu chvíli hrál v paru. I na dalších pěti jamkách druhé devítky sbíral pary, ale na patnáctce přišlo první zaváhání v podobě bogey. Na sedmnácté jamce bohužel druhé, které Zusku poslalo pod hranici cutu.

Oba Češi skončili na děleném 66. místě se skóre +2. Vedení po dvou kolech drží Ital Francesco Laporta se skóre -7.

Lucie Hinnerová na turnaji LET Access Series ve Švýcarsku ukázala velkou dávku bojovnosti. Ve druhém kole ASGI Ladies Open v Gamsu už ztrácela na cut dvě rány, ale zabojovala a dokázala manko vymazat.

Hinnerová startovala z desáté jamky, ale na své první devítce nasbírala jen tři bogey a byla už na skóre +4. Na druhé devítce ale zabojovala a dvěma birdie přece jen proklouzla cutem na dělené 41. pozici se skóre +2.

Jako jediné ze čtveřice českých hráček ve startovním poli. Eva Koželuhová dohrála se skóre +12 na děleném 105. místě, amatérka Gabriela Roberta Vítů na 111. pozici se skóre +14 a nejhůř dopadla Šideri Váňová – na 119. místě se skóre +18.

Průběžné pořadí turnaje: zde.