Další díl Challenge Tour a další zvládnutý cut. Byť to bylo zase na hraně, ale na to se už nikdo ptát nebude. Jan Cafourek zvládl přesně to, co bylo dnes potřeba. V ideálních podmínkách si s hřištěm pohrál a zničil ho 65 ranami (-7). A vyšplhal se o neskutečných 75 míst nahoru. Ani další Češi si nevedli vůbec špatně. Tři z nich zahráli pod par, ale ani to jim na cut nestačilo. Na turnaji dohráli.

Průběžné pořadí turnaje: zde.

Golf jako z jiné planety dnes předváděl Jan Cafourek, který nasázel celkem 9 birdie! K tomu přidal i dvě bogey na úvodní devítce. Jak tvrdá je ale konkurence, když i skóre 65 (-7) stačí na cut s odřenýma ušima.

Včera to totiž nebyl zdaleka tak dobrý výkon jako dnes. 76 ran (+4) Cafourka srazilo hodně dolů výsledkovou listinou. Dnes to bylo úplně o něčem jiném. Celkově se golfista se členstvím v Golf Resortu Black Bridge vyšplhal na -3, kde se přesně zastavila hranice cutu.

Skórkarta Jana Cafourka (Foto: EuropeanTour)

Zase o fous. Ale další cut se počítá. Na práci si tak stěžovat rozhodně nemůže. Druhý týden v řadě se popere i  o víkendu o ty nejvyšší příčky.

Kdo by ale čekal, že Cafourkových 65 úderů bude nejlepším výsledkem dne, ten by se spletl. O dva údery ho překonal Angličan Ben Stow i díky dvěma eaglům a šesti birdie! A to si ještě dovolil jednu chybu na jedničce. Další dva hráči přinesli 64 ran.

Hřiště už druhý den působí absolutně bezbranně a hráči si užívají festival birdie a eaglů. Něco podobného dnes prožil i Petr Gál. Po sedmi jamkách nastřádal už pět ran k dobru, když zahrál eagle, čtyři birdie a jedno bogey. Velká škoda, že na zbylých jamkách tolik neskóroval, protože ani výsledek 67 (-5) mu na cut nestačil. Celkově zůstal se skóre -2 jednu ránu za víkendovými koly.

Veliké zklamání musí teď prožívat Filip Mrůzek. I on si vedl v pátečním kole parádně, po šestnácti odehraných jamkách neudělal jedinou chybu a v tu chvíli postupoval cutem. Jenže poslední dvě jamky ho nakonec stály celý turnaj. Double bogey na paru 3 a bogey na čtyřparové devítce ho z Challenge Tour na Penati odepsaly.

Statečně se rval i Lukáš Tintěra, po 70 ranách (-2) mu nakonec scházely 4 rány na cut. S turnajem se dále loučí Aleš Kořínek, Petr Nič, Daniel Suchan, Petr Dědek, Ondřej Lieser i trojice amatérů Vojtěch Kostelka, David Siwy a Tomáš Návrata.

Velké zklamání převládá na Slovensku. Ani jeden domácí hráč se nedokázal v úvodních dvou kolech dostat pod par hřiště a to nemohlo v žádném případě stačit. Končí Peter Valášek a Ján Friesz a oba amatéři Michal Brezovský a  Adam Puchmelter.

Turnaji vládne Nor Espen Kofstad, u jehož jména svítí výsledek -12. Dnes hřiště zdolal za 65 ran. Kofstad navíc bojuje o místo na olympijských hrách, musí ale na Penati skončit do druhého místa, aby se kvalifikoval. "Na začátku sezony jsem o olympijských hrách vůbec nepřemýšlel. Byl jsem až na 1500. místě ve světovém žebříčku. Teď je to příjemný pocit, když mám tak velkou šanci," řekl lídr turnaje.