Nejen svůj první start na majoru, ale i první profesionální start mimo Japonsko proměnila Japonka Hinako Shibuno v šokující vítězství na AIG Women´s British Open ve Woburnu. Navíc jakým způsobem. Dlouhým závěrečným puttem do birdie na osmnáctce.

Štítky:

Dvacetiletá Japonka, která letos jako nováček dvakrát vyhrála na Japan LPGA, ale jinak žádný profesionální turnaj mimo svou zemi nahrála, se poprvé v životě vydala na podnik LPGA i LET, a ještě k tomu na major.

Dokonce si myslela, že ji čeká linksové hřiště. Neuvědomila si, že Woburn Golf Club leží v anglickém vnitrozemí u Milton Keynes. Přesto vyhrála s náskokem jedné rány se skóre -18 o ránu před Američankou Lizette Salasovou.

"Nedokážu slovy popsat, co cítím," řekla s pomocí překladatele po svém vítězství a se stále přítomným smíchem na tváři, kvůli kterému si vysloužila přezdívku "Smějící se popelka", dodala: "A také mám hlad." A následně si neváhala nechat na tiskovou konferenci donést jídlo.

Shibuno vedla už po 54, ale začátek finálového kola se ji příliš nevydařil. Po první devítce šla za plus jedna a propadla se pořadím. Na druhé devítce však zahrála pět birdie, z toho poslední na osmnáctce.

Svému dlouhému puttu dala takové tempo, že v případě minutí jamky by měla problém vrátit míček zpět do paru a vynutit si se Salasovou aspoň play off. Jenže neminula.

Američanka paradoxně chvíli předtím na osmnáctce zahrála při puttu do birdie na skóre -18 lip out.

Na třetím místě skončila vítězka předchozího majoru z předminulého týdne a nejlepší hráčka sezóny Korejka Jin Young Ko, která zaostala za vítězkou o dvě rány.

Druhé umístění v TOP 10 na majoru v této sezóně a druhý nejlepší výsledek kariéry na turnajích velké pětky po letošním Women´s PGA Championship, kde skončila dělená třetí, uhrála ve Woburnu Nelly Kordová, když po finálovém kole za 68 ran poskočila na konečné dělené 9. místo.

Finálové kolo turnaje vysíláme na Golf Channelu v záznamu v pondělí od 13:30, a dále pak o půlnoci z úterý na středu.