Do startu posledního turnaje kategorie WGC v tomto roce zbývá už jen několik hodin. V Šanghaji se 78 hráčů utká o pohár Toma Morrise, lukrativní prize money a důležité body do Race to Dubai. Sledujte hvězdy světového golfu živě od čtvrtka do neděle na Golf Channel.

WGC – HSBC Champions je společným podnikem PGA Tour, European Tour a Asian Tour. Zámořská série ho řadí už do nové sezóny 2019-2020, zatímco pro evropskou soutěž je posledním turnajem před závěrečnou trojicí akcí Rolex Series.

Právě v Číně začíná série čtyř opravdu velkých turnajů European Tour v závěru sezóny, která vyvrcholí za tři týdny v Dubaji.

Šanghaj proto stejně jako v předchozích letech přivítala hvězdy světového golfu, porvou se o celkovou dotaci 10 a čtvrt milionu dolarů. Z Američanů nechybí Phil Mickelson, Jordan Spieth, Tony Finau, Patrick Reed nebo Bubba Watson. Obhajovat titul přijel jejich krajan Xander Schauffele.

Čínští fanoušci budou ale jistě bedlivě sledovat Angličany Justina Rose, Iana Poultera, Tommyho Fleetwooda. Největším lákadlem pro ně však pravděpodobně bude, kromě čínských hráčů, Rory McIlroy.

Severní Ir by rád navázal na fenomenální výsledky v průběhu celého letošního roku, kdy sbíral jedno top 10 umístění za druhým a tradici neporušil ani minulý týden, kdy skončil v Japonsku dělený třetí o šest ran za vítězem Tigerem Woodsem.

"Tuším, že v Japonsku to bylo moje sedmnácté top 10 v tomto roce. Letos jsem hrál hodně konzistentně. Teď se těším na souboj s nejlepšími hráči světa, protože ti na turnaje WGC vždycky jezdí," říká McIlroy.

Ten na čínské akci chybí a fanouškům se ukáže znovu až v prosinci. Kromě něj absentují také světová jednička Brooks Koepka a bývalý vítěz tohoto turnaje Dustin Johnson.

Ve startovním poli je celkem sedm hráčů s jistou účastí v nadcházejícím Presidents Cupu, šest z nich přitom bude hájit barvy Mezinárodního týmu.

Od roku 2009, kdy je HSBC Champions součástí turnajů kategorie WGC, se turnaj uskutečnil vyjma jednoho ročníku vždy na hřišti Sheshan International Golf Club. Jedno z nejlepších hřišť v Číně měří 7 261 yardů a má par 72.

Turnaj můžete sledovat v přímých přenosech na naší stanici Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek začínáme od 03:00, o víkendu vždy o půl hodinku později.