Golfová sezóna se blíží pomalu, ale jistě ke svému závěru a poslední díl letošní skládanky napsala i Golf Channel Private Tour. Série luxusních turnajů se letos konala již popáté a celkovou vítězkou se stala Ivana Laňová.

Gratulujeme vám k celkovému vítězství, kde se objevila myšlenka zapojit se do Private Tour?
Bylo to rozhodnutí celé naší firmy, protože golf je pro nás výborná příležitost potkávat se s našimi klienty a máme možnost probrat pracovní příležitosti v netradičním prostředí. Hledali jsme nové nabídky a právě ta od Golf Channelu nás oslovila nejvíce.

Byla motivací a lákadlem i golfová dovolená od Bilyana Golf Holidays v tureckém Beleku?
Ne tak úplně, pro mě je golf sport a především zábava. Snažila jsem se hrát co možná nejlepší golf a pomohly mi dva dobré výsledky na turnajích. Ale že bych se účastnila jen kvůli dovolené to ne.

Navštívila jste někdy Belek?
Bude to premiéra, ještě jsem tam nebyla, a tak se těším.

Ivana Laňová (Foto: Ladislav Adámek)

Podařilo se vám někdy vyhrát takto hodnotnou cenu?
Co se týká zájezdu za golfem, tak toto je poprvé.

Koho vezmete sebou?
Manžel příliš nehraje, takže to vypadá na kamarádku a možná že uděláme nějakou větší skupinku golfistů.

Golf se úzce prolíná s businessem a možná i díky tomu má nálepku jakéhosi snobského sportu. Jak podle vás vnímá veřejnost golf?
Bohužel někteří lidé se takto na golf dívají. Já srovnávám golf třeba s lyžováním a tam jsou ty náklady také vysoké. Nedomnívám se tedy, že by byl golf jen pro vybranou elitu. Navíc na golfu oproti plavání nebo běhání můžete vše probrat přímo při hře a to je rozdíl.

Ivana Laňová (Foto: Ladislav Adámek)

Jste golfistkou, která zeleným sportem žije i mimo hřiště?
Nejsem. Určitě nepatřím mezi ty golfisty, kteří usednou na 12 hodin k televizi a vydrží se dívat na přenos. Ale Golf Channel doma máme a občas u finálového kola skládám prádlo nebo žehlím, protože mě výsledky některých turnajů zajímají. Nicméně jsem více aktivní na golfu než pasivní u televize.

Jaké cíle si na golfu kladete?
Jsem docela vztekloun, takže s tím bojuju. Ale na golfu se mi líbí to, že s novou jamkou přichází nová výzva a šance. Celkově si nějaké speciální cíle nekladu. Pro mě je důležité hlavně si užít hru a být spokojená.

Když sledujete občas turnaje v televizi, máte vysněnou golfovou destinaci?
Ráda bych navštívila Anglii a Skotsko.

Golf Channel Private Tour nebude chybět ani v kalendáři roku 2019. Vše potřebné i této exkluzivní sérii turnajů naleznete zde.