Další turnaj LPGA přinesl další korejskou vítězku. Šampionkou Aberdeen Standard Investments Ladies Scottish Open se stala Mi Jung Hur, která se nejlépe vyrovnala se silným deštěm a na druhé devítce finálového kola rozhodla o svém triumfu.

Je pro ni první na LPGA od roku 2014 a celkově třetí. Devětadvacetiletá Korejka v těžkých podmínkách v neděli odpoledne absolutně dominovala a nechala za sebou všechny soupeřky. Ještě v polovině kola přitom dělily vedení čtyři hráčky.

Jenže pak se Hur doslova utrhla ze řetězu. Zatímco na úvodních osmi jamkách finálového kola zahrála sedm parů a jedno bogey, na posledních deseti jamkách už nezaváhala a navíc si připsala šest birdie!

Díky tomu vyhrála se skóre -20 o čtyři rány před svou krajankou Jeongeun Lee6 a Moriyou Jutanugarn z Thajska. Její sestra Ariya skončila se skóre -13 pátá, čtvrtá byla další korejská golfistka Mi Hyang Lee (-15).

"Mým cílem dnes bylo užít si svou hru, soustředit se na ni a pokusit se zůstat v tom dešti co nejvíce suchá. To mi dnes docela vycházelo a přineslo mi to dobrý výsledek," usmívala se po dohrání Hur na všechny strany.

Finálové kolo turnaje spolupořádaného LPGA a Ladies European Tour si s námi můžete připomenout v pondělí ze záznamu od 15:30 a v úterý od půlnoci a od 10:00.