Jako první vítěz v roce 2019 se do kalendáře PGA Tour zapsal Xander Schauffele. Pětadvacetiletý Američan zahrál v neděli na Sentry Tournament of Champions parádních 62 ran (-11), což mu o jedinou ránu stačilo k triumfu před krajanem Garym Woodlandem.

Štítky:

Nováček roku 2017 si připsal už své čtvrté vítězství na PGA Tour. V závěrečném kole si na Plantation Course na Kapalue pomohl i dvěma hole outy do eaglu. První přišel na devítce a druhý na dvanáctce. Obě fantastické rány byly klíčem k vítězství.

Kromě dvou eaglů zahrál na každé devítce sérii čtyř birdie na pěti jamkách. Druhá ze dvou nedělních birdie sérii přišla na posledních pěti jamkách turnaje a definitivně Schauffeleho nakopla k vítězství.

Závěrečný a rozhodující berdík přišel na pětiparové osmnáctce, na které trefil vítěz parádní druhou ránu do greenu. Putt na eagle ještě neproměnil, ale i krátké doklepnutí do birdie mu na těsné vítězství stačilo.

Ani po svém vítězství se však necítil jako 'mladá puška', jak ho novináři v poslední době označují.

"Upřímně nevím, ale, zní mi to divně. Prostě se pořád cítím jako outsider. Mám pocit, že dokud nejste nejlepší, pořád jste ten, kdo útočí. Jsou tu kluci jako Bryson (DeChambeau), JT (Justin Thomas) nebo Brooks (Koepka), kteří to v poslední době drtí," řekl Schauffele po svém triumfu.

Na třetím místě právě Justin Thomas, který si do TOP 3 pomohl rovněž parádním nedělním kolem za 65 ran (-8). Za vítězem zaostal v celkovém součtu o pět ran.

Na děleném čtvrtém místě skončila o další tři rány zpět trojice Dustin Johnson, Marc Leishman a Rory McIlroy.

Skvělou jízdu Xandera Schauffeleho si můžete znovu vychutnat v záznamu finálového kola, který vysíláme v pondělí od 20:00 a v úterý od 16:00. Hodinový sestřih celého turnaje pak odvysíláme ve středu ve 21:30.