Vítězem RBC Canadian Open se v neděli v Hamilton Golf and Country Clubu v Ontariu stal Rory McIlroy. Povedlo se mu to hned při své první účasti na turnaji, který je třetím nejstarším národním Open na světe. McIlroy letos vyhrál už podruhé a připsal si na PGA Tour své 16. vítězství.

Štítky:

Národní Open má třicetiletý Ir v oblibě. Vyhrál už šesté, když má doma sbírku trofejí také Irish Open, Hong Kong Open, The Open, US Open a Australian Open.

V Kanadě se kolo od kola zlepšoval až k nedělní dokonalosti, kterou demonstroval 61 ranami ve finálovém kole, když nebyl daleko od magické 59. McIlroy zvítězil se skóre -22 s náskokem sedmi ran před dalším Irem Shanem Lowrym a Američanem Webbem Simpsonem.

"Hraju dobře. Našel jsem tady rytmus, který si chci udržet," řekl McIlroy především směrem k nadcházejícímu US Open v Pebble Beach, kde bude patřit k velkým favoritům na své druhé vítězství.

McIlroy šel v Kanadě do posledního kola z prvního místa, ale ve vedení s ním byli ještě Simpson a Matt Kuchar. O ránu zpět byli další tři hráči. Drama se ale nekonalo, McIlroy začal utíkat všem bezchybnou hrou hned od začátku.

Na prvních sedmi jamkách zahrál pět birdie, další čtyři v řadě zapsal na 11 až 14. Na 16 zahrál bogey, ale na 17 eagle, a tak mohl při dalším birdie na poslední 18 ještě stlačit své skóre pod 60. Zahrál ale druhé bogey. Nijak se tím však netrápil a po The Players v březnu přijal letos už druhý pohár pro vítěze.

McIlroy prožívá parádní sezónu. Kromě dvou vítězství skončil na RBC Canadian Open už podesáté v TOP 10. Od hráče, který vyhrál do 25 let čtyři majory tak nyní fanoušci čekají, co se svou formou předvede na následujícím US Open, kde v roce 2011 vyhrál svůj první major.

Reprízy finálového kola RBC Canadian Open jsou v programu Golf Channelu v pondělí v 8:00 a ve 21:00, a v úterý od 14:00. Highlighty z celého turnaje vysíláme ve středu od 21:30.