Justin Rose si na Farmers Insurance Open připsal své desáté vítězství na PGA Tour v kariéře. Ve finálovém kole překonal krizi z jeho úvodu a v závěru odrazil nápor také posledního soupeře, kterým byl Adam Scott.

Štítky:

Rose měl před finálovým kolem náskok tří ran, stačilo ale ejn šest jamek a rozdíl mezi ním a nejbližšími pronásledovateli byl ránu jedinou.

A to jen díky tomu, že ani oni nehráli v neděli v Torrey Pines svůj nejlepší golf.

Angličan ztrácel rány především na greenech, když minul čtyři kratší putty. Byla z toho tři bogey, která skoro smazala ztrátu jeho soupeřů. Ti se ale na Rose nikdy skutečně nedotáhli.

Pořád se mu dívali na záda.

"Řekl jsem si, dobře, toto kolo začneme znovu od tohoto momentu," popisuje Rose své myšlenkové pochody na sedmém odpališti. Změna skutečně přišla. A v tomto případě k lepšímu.

Rose zahrál tři birdie na následujících čtyřech jamkách a svým soupeřům se znovu odpoutal.

Když pak přidal další dvě birdie v samém závěru na jamkách 16 a 18, mohl si definitivně oddychnout. Se skóre -21 skončil před Scottem o dvě rány.

Scott se na něho přitom alespoň dotáhl pouze díky skvělému závěru, když zahrál birdie na všech čtyřech posledních jamkách. Díky tomu se osamostatnil na druhém místě, dva hráči na děleném třetím zaostali za Rosem už a ran pět.

Finálové kolo letošního Farmers Insurance Open si připomeňte v reprízách v pondělí od 13:30, a pak také od 21:00 v rámci premiérové relace "Toho nejlepšího z víkendu". V úterý vysíláme třetí reprízu od 7:30 a večer od 21:30 tradiční hodinové highlighty.