Je to tady. Japonsko se už ve čtvrtek dočká premiéry turnaje PGA Tour na své půdě. V Chibě se představí 60 elitních hráčů světa, které doplní hráči z domácí Japan Golf Tour. Turnaj s názvem ZOZO Championship bude mimo jiné premiérou Tigera Woodse i Roryho McIlroye v nové sezóně.

Štítky:

Tiger Woods je v zemi vycházejícího slunce v posledních dnech tématem číslo jedna. V neděli se věnoval sponzorským aktivitám a pak bavil děti, které si se svým idolem mohly zahrát nejrůznější hry.

O den později si zahrál společně s Rory McIlroyem, Jasonem Dayem a Hideki Matsuyamou exhibiční Japan Skins a ve čtvrtek už ho čeká ostrá premiéra v nové sezóně.

Kromě plnění sponzorských povinností si Woods vybral The ZOZO CHAMPIONSHIP i z mnoha jiných důvodů. V prosinci by si rád zahrál Presidents Cup coby hrající kapitán, a právě japonský podnik mu má ukázat, jestli je v natolik dobré formě, aby sám sobě udělil jednu ze čtyř divokých karet.

V příštím roce se v Japonsku uskuteční olympijské hry a Woods se nechal slyšet, že start pod olympijskými kruhy je jedním z jeho cílů pro nadcházející rok.

A pak je tu Tigerovo zdraví. Poprvé od srpnové operace kolene, které ho limitovalo především v druhé polovině minulé sezóny, zkusí poprvé zátěž čtyř turnajových kol.

The ZOZO CHAMPIONSHIP je turnajem s limitovaným startovním polem. Zahraje si ho 60 hráčů loňského FedEx Cupu PGA Tour, deset hráčů z Japan Golf Tour a osm hráčů dostalo sponzorskou pozvánku. Všichni hráči odehrají čtyři kola, turnaj nemá cut.

Vedle Woodse je hlavní hvězdou druhého ze tří podniků asijského turné PGA Tour v podzimní části sezóny Rory McIlroy. Stejně jako Američan se i Severní Ir představí v nejlepší lize světa v nové sezóně 2019 - 2020 poprvé. Stejně tak hvězda posledních dvou let Xander Schauffele.

Vynikající formu z minulého týdne bude chtít využít vítěz CJ Cupu Justin Thomas. Další turnaj čeká Jordana Spietha, Jason Day bude chtít navázat na vítězství v pondělní Japan Skins a z hvězdných hráčů se dále představí Finau, García, Fleetwood, Reed, Scott, Woodland a mnoho dalších.

Největší naděje vkládají domácí fanoušci do Hidekiho Matsuyamy, sponzorskou pozvánku dostal i kdysi přechvalovaný Ryo Ishikawa. Z vycházejících hvězd nechybí Matthew Wolff ani Viktor Hovland.

Hrát se bude v Accordia Golf Narashino Country Clubu s parem 70 a délkou 6 438 metrů. Fairwaye hřiště lemují vysoké stromy, na čtyřech jamkách vstupuje do hry vodní překážka, více však budou hráče děsit bunkery.

Zvláštností hřiště je pak dvojí green na každé jamce. Jeden určený pro letní období, druhý pro zimní. Pokud hráči zasáhnou nesprávný green, dostanou beztrestnou úlevu.

Japonský turnaj bude mít grády, a proto byste si ho neměli nechat ujít. Kvůli časovému posunu si ale budete muset přivstat, pokud chcete sledovat dění v přímém přenosu. Ve čtvrtek a pátek vysíláme od 04:00, v sobotu od 04:30 a finále v neděli je na programu už od 03:30.