Vrchol letošní sezóny PGA Tour je tu. Ve čtvrtek vypukne v Liberty National Golf Clubu první ze tří turnajů Playoffs FedEx Cupu. Právo na něm startovat má 125 nejlepších hráčů. Ti všichni touží po jediném – dostat se až do East Lake na poslední turnaj sezóny a zahrát si o astronomický bonus 15 milionů dolarů.

Štítky:

Letošní nadstavbová část PGA Tour zvaná Playoffs doznala několika zásadních změn. Ačkoliv jeden turnaj ubyl a z původních čtyř turnajů se uskuteční jen tři, na finančních odměnách, a tedy i zájmů hráčů se to nijak neprojevilo.

Ba naopak. V banku Playoffs je o 25 milionů dolarů více než v loňském roce, dohromady tedy 60 milionů dolarů. A to už nejlepších 10 hráčů základní části sezóny dostalo odměny v celkové výši 10 milionů dolarů v tzv. Wyndham Reward.

Celkový vítěz soutěže si pak ze závěrečného turnaje v East Lake odveze šek na 15 milionů dolarů, což je o 5 milionů více než loni. Do něho vstoupí už jen 30 nejlepších, kteří do turnaje vstoupí s různým skóre. Nový systém si ale představíme až před startem finálového podniku.

První dva turnaje ještě užívají bodový systém, vítěz každého turnaje si připíše 2000 bodů. Na základě získaných bodů se určuje pořadí ve FedEx Cupu. Ze 125 hráčů startovní listiny The Northern Trust se prokouše do následujícího turnaje BMW Championship jen 70 nejlepších.

The Northern Trust v Liberty National Golf Clubu je posledním turnajem s cutem, hraje se o turnajovou dotaci 9 250 000 dolarů, ale turnaj je také jednou z posledních možností, jak se kvalifikovat do Presidents Cupu, který je na programu v prosinci v Austrálii.

Obhájcem titulu prvního podniku Playoffs z loňského roku je Bryson DeChambeau, který se řadí mezi hvězdy letošního ročníku. Těmi nejzářivějšími jsou ale jiní. Nechybí elitní trojka – Brooks Koepka, Rory McIlroy a Matt Kuchar, obhájce loňského vítězství ve FedEx Cupu Justin Rose, ani loňský vítěz Tour Championship Tiger Woods.

Jmenovat bychom mohli dál. Zkrátka už úvodní část sezónní nadstavby přinese vynikající golf s plejádou hvězdných hráčů, kteří jsou k vidění na majorech a dalších významných turnajích.

Hraje se na hřišti Liberty National Golf Clubu s parem 71 a délkou 7 370 yardů v New Jersey v blízkosti sochy Svobody.

Turnaj sledujte v přímých přenosech na Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek vysíláme od 20:00, v sobotu od 19:00 a nedělní finálové kolo je na programu už od 18:30.