Druhé nejstarší golfové Open na světě se hraje v tomto týdnu v Jihoafrické republice. Na dvou hřištích Randpark Golf Clubu se pokusí početná skupina domácích hráčů konkurovat hráčům druhé kategorie European Tour, když mezi favority patří především Angličané.

Štítky:

Ti vyhráli tři z posledních čtyř ročníků, když se ještě v Ekurhuleni radovali z vítězství Andy Sullivan (2015), Graeme Storm (2017) a Chris Paisley (2018).

Ten má jako obhájce šanci vyhrát turnaj dvakrát v jednom kalendářním roce, když naposledy se zde hrálo v lednu. Od nové sezony byl ale turnaj přesunut do Johannesburgu a také prosincového termínu.

Poprvé se hrál turnaj už v roce 1893, tehdy ještě jako exhibice v Port Elizabetz.

Starším Open je pouze to nejznámější britské, na které se tři nejlepší, kteří ještě nemají jistý start v příštím roce v Royal Portrush, mají šanci dostat i skrze tento turnaj, který patří do The Open Qualifing Series.

Pravidelně se turnaj hraje, až na výjimky způsobené globálními válečnými konflikty, od roku 1903. Součástí European Tour je ale až od roku 1997, když je ale stále spolupořádán se Sunshine Tour.

Na hřištích Randpark Golf Clubu se bude akce konat potřetí v historii a poprvé od roku 2000. Nejvíce titulů na jihoafrickém Open posbíral legendární Gary Player, který ho ovládl třináctkrát.

Turnaje se i letos zúčastní jeho úspěšní nástupci a domácí major šampioni Ernie Els, Trevor Immelman, Louis Oosthuizen a Charl Schwartzel. Největším favoritem na vítězství je však trojnásobný šampion evropské série z loňského roku Matt Walace.

Přímé přenosy z jednotlivých kol sledujte ve čtvrtek a pátek od 11:00, o víkendu pak už od 10:30. A to jako již tradičně pouze na obrazovce Golf Channelu.