Single malt skotská whisky je tradiční skotský alkohol. Mezi všemi prémiovými destiláty, vyrobenými ve světě, patří právě ona mezi ty s největší poptávkou. Milovníků single malt whisky tedy neustále přibývá a s nimi přibývají i způsoby, jak si ji vychutnat.

Ověřená tradice

Čistou... Popíjet single malt whisky tak, jak to příroda zamýšlela, je samozřejmě skvělý způsob. Pro první seznámení s whisky však mohou být přítomné chutě příliš ostré. Ideální jsou pro to vyzrálé a zakulacené whisky jakou je například Glenmorangie Quinta Ruban nebo Glenmorangie 18 years old.

S trochou vody... Přidání několika kapek dokáže jednosladovou whisky nádherně otevřít k rozvinutí nových chutí. Svou vybranou jemnost tak například odhalí Glenmorangie Original.

Na ledu... Pouze ty nejjemnější a nejopulentnější whisky je vhodné podávat s ledem. Výtečným kandidátem je například Glenmorangie Signet. Pouze však s jednou či dvěma kostkami.

Nové tredy

Oheň... Ačkoliv myšlenka vznítit destilát datuje až do roku 1800, dnes zažívá svoji renesanci. Novinkou je použití exotických ingrediencí a ovoce, kombinovaných s těmi klasickými, jako aromatické bitters a vermuty.

Led & Koření... Tento způsob podávání v sobě kombinuje tradici a modernu, které jsou vlastní Glenmorangie Signet. Glenmorangie Signet je zde přelívána přes velkou kostku ledu, načež je sklenice zastříknuta aromatickými esencemi, čímž se uvolní hedvábná exploze aromat a chutí.

Špetka chuti... Barmani po celé světě experimentují s přidáním ochucené nebo jemně infuzované vody do whisky. Vody ochucené trochou růže, čerstvého zázvoru, máty, medu, citrónů nebo vanilky jsou dokonalými doplňky pro Glenmorangie Original.

Glenmorangie

Ať už preferujete tradici nebo moderní pojetí, Glenmorangie je ideální whisky pro všechny způsoby vychutnávání. Objevte například koktejl Tee Off:

Ingredience:

-          2 cl Glenmorangie Original

-          2 cl silný černý čaj Earl Grey

-          1 cl čerstvá citrónová šťáva

-          1 cl cukrový sirup

-          10 cl bitter lemon

Postup:

Vložte všechny ingredience kromě bitter lemonu do šejkru naplněného kostkami ledu. Připravte si longovou sklenici a naplňte ji kostkami ledu. Směs v šejkru protřepejte a přes strainer vlijte do připravené longové sklenice. Dolijte bitter lemonem. Ozdobte pomerančovou kůrou.

SOUTĚŽTE s námi o jednu láhev whisky
Glenmorangie

Odpovězte správně na následující soutěžní otázku, odpověď zašlete do neděle 27. srpna do 23:59 na mail soutez@golfchannel.cz (do předmětu napište "Glenmorangie 3") a čekejte, zda se na vás usměje štěstí v rámci prvního ze tří kol naší soutěže.

Vítězem třetího kola se stane 99. účastník v pořadí soutěže se správnou odpovědí. Výherce 3. kola oznámíme v pondělí 28. srpna 2017.

 

Soutěžní otázka pro 3. kolo:

Jaké jsou ingredience pro koktejl The Orangie?

A) 5 cl Glenmorangie Original, 1,5 cl Crème de Pêche, 1 cl Grand Marnier

B) 5 cl Glenmorangie Lasanta, 1,5 cl Crème de Pêche, 1 cl Grand Marnier

C) 5 cl Glenmorangie Quinta Ruban, 1,5 cl Crème de Pêche, 1 cl Grand Marnier

 

Vítězkou druhého kola se stala paní Pavla Brdlíková z Prahy! Gratulujeme!

Vítězkou prvního kola se stala paní Ludmila Janečková! Gratulujeme!