Glenmorangie je jedna z předních světových jednosladových whisky. Na první pohled se může zdát, že když dodržíme předepsaný postup, voda a ječmen úplně samozřejmě vytvoří skvělou whisky. Za ‘Unnecessarily Well Made’ – až zbytečně moc dobře udělanou – Glenmorangie single malt whisky však stojí veliká zručnost, intuice a jemné vylepšování tradičních postupů, materiálů a ingrediencí, které zajišťují její nezaměnitelné rafinované aroma a chuť:

Voda, kterou palírna Glenmorangie využívá pro svou whisky, pochází z jejího vlastního vodního zdroje, Tarlogie Springs, pramene který vznikl přirozenou cestou jako výsledek prosakování deště skrze vápencové a pískovcové vrstvy. Použitá voda je tak přírodně minerální a chuťově naprosto unikátní, což se odráží i ve výsledné whisky.

Destilační kotle, nacházející se v palírně Glenmorangie, jsou samy o sobě unikát. Jejich výška přes 8 metrů z nich dělá ty nejvyšší ve Skotsku a zajišťuje, že jen ty nejjemnější a nejčistší výpary se dostanou do finálního produktu. Díky tomu je Glenmorangie whisky lehká a ovocná, čistá a elegantní.

Sudy, v nichž whisky Glenmorangie zraje, procházejí nekompromisním výběrem. Všechny Glenmorangie whisky nejprve odpočívají v sudech z amerického bílého dubu, pocházejícího ze svahů na pohoří Ozark v Missouri, které byly ještě předtím použity na výrobu bourbonu. Díky tomuto počátečnímu použití k uložení bourbonu sudy „dozrávají“ a ve whisky, kterou jsou naplněny posléze, dokáží rozvinout mnohem sofistikovanější chuť. Zároveň tyto sudy Glenmorangie používá jen dvakrát, ačkoli běžně se sudy používají ke zrání whisky až pětkrát. Po prvním použití dodají whisky krásné aroma vanilky, medu a karamelu, zatímco podruhé zdůrazní ovocné tóny.

Glenmorangie

Péče o tyto a další jemné detaily je právě to, čemu Glenmorangie whisky vděčí za svůj hedvábný a delikátní styl. A jak si ji nejlépe vychutnat?

Čistou... Popíjet single malt whisky tak, jak to příroda zamýšlela, je samozřejmě skvělý způsob. Pro první seznámení s whisky však mohou být přítomné chutě příliš ostré. Ideální jsou pro to vyzrálé a zakulacené whisky jakou je například Glenmorangie Quinta Ruban nebo Glenmorangie 18 years old.

S trochou vody... Přidání několika kapek dokáže jednosladovou whisky nádherně otevřít k rozvinutí nových chutí. Svou vybranou jemnost tak například odhalí Glenmorangie Original.

Na ledu... Pouze ty nejjemnější a nejopulentnější whisky je vhodné podávat s ledem. Výtečným kandidátem je například Glenmorangie Signet. Pouze však s jednou či dvěma kostkami.

SOUTĚŽTE s námi o jednu láhev whisky
Glenmorangie

Odpovězte správně na následující soutěžní otázku, odpověď zašlete do neděle 20. srpna do 23:59 na mail soutez@golfchannel.cz (do předmětu napište "Glenmorangie 2") a čekejte, zda se na vás usměje štěstí v rámci prvního ze tří kol naší soutěže.

Vítězem druhého kola se stane 99. účastník v pořadí soutěže se správnou odpovědí. Výherce 2. kola oznámíme v pondělí 21. srpna 2017.

V jakých sudech dozrává Glemorangie Nectar D’Or?

A)   V sudech po portském vínu

B)   V sudech po dezertním vínu Sauternes

C)   V sudech po sherry

Vítězkou prvního kola se stala paní Ludmila Janečková! Gratulujeme!