Golf je komplexní a náročná hra. Dnešní profesionální golfisté vděčí za svůj úspěch nespočetným hodinám tvrdé práce. Jsou poháněni určitým rytmem, instinktem a nezlomnou touhou uspět, což z nich dělá jedny z nejdůslednějších sportovců. Jejich cílem je absolutní preciznost. Předpokladem skvělé hry jsou současně také golfové hole, vyrobené z odpovídajícího materiálu, a samozřejmě také design golfového hřiště. Někomu se může zdát opravdu skvělé hřiště „až zbytečně moc dobře udělané“. Výsledkem takového neobyčejně dobře udělaného hřiště je ale mimořádně dobrý golf.

Velmi podobně se lze vyjádřit i o whisky, vyráběné v palírně Glenmorangie, velice dobře známé pro svůj elegantní a zároveň hluboký styl, nejvyšší destilační kotle ve Skotsku, které whisky zajišťují jemnější chuť, a také pro svůj ďábelsky vynalézavý proces zrání. Glenmorangie tak lze bez váhání označit za palírnu, která nachází potěšení v překonávání překážek, v „až zbytečně moc dobře udělaném“.

Sudy, v nichž whisky Glenmorangie zraje, procházejí nekompromisním výběrem. Všechny Glenmorangie whisky nejprve odpočívají v sudech z amerického bílého dubu, pocházejícího ze svahů na pohoří Ozark v Missouri, které byly ještě předtím použity pro výrobu bourbonu. Díky tomuto počátečnímu použití k uložení bourbonu sudy „dozrávají“ a ve whisky, kterou jsou naplněny posléze, dokáží rozvinout mnohem sofistikovanější chuť. Tyto sudy se zároveň pro výrobu Glenmorangie whisky používají pouze dvakrát, aby se zajistila maximální extrakce chutí během zrání, ačkoli běžně se sudy při výrobě whisky používají pětkrát i více. Po prvním použití dodají whisky krásné aroma vanilky, medu a karamelu, zatímco podruhé zdůrazní ovocné tóny. Tím však tato posedlost týmu Glenmorangie dřevem nekončí: jejich snahou je nacházet další sudy, které Glenmorangie whisky propůjčí nové, zajímavé vrstvy chuti. Například Glenmorangie Quinta Ruban ještě dozrává v sudech po portském víně. Glenmorangie Lasanta dozrává v sudech po španělském sherry a Glenmorangie Nectar D’Or dozrává v těch sudech po tom nejlepším dezertním víně Sauternes z Francie.

Svět whisky je stejně jako svět golfu o čelení výzvám a o tvrdé, každodenní práci. Oba tyto ušlechtilé světy se opírají o svou mnohaletou tradici, jsou však současně poháněny touhou vylepšovat své zažité metody a přinášet inovace. Partnerství golfu a skotské whisky je jednoduše neoddiskutovatelné, a i proto je letos whisky Glenmorangie už po čtvrté hrdým partnerem našeho největšího golfového turnaje D + D Real Czech Masters.

SOUTĚŽTE s námi o jednu láhev whisky
Glenmorangie

Odpovězte správně na následující soutěžní otázku, odpověď zašlete do neděle 13. srpna do 23:59 na mail soutez@golfchannel.cz (do předmětu napište "Glenmorangie 1") a čekejte, zda se na vás usměje štěstí v rámci prvního ze tří kol naší soutěže.

Vítězem prvního kola se stane 99. účastník v pořadí soutěže se správnou odpovědí. Výherce 1. kola oznámíme v pondělí 14. srpna 2017.

royal-troon-001.jpg

Soutěžní otázka:

Kdo navrhl golfové hřiště Tain Golf Club v Ross-Shir?

-          Old Tom Morris

-          Tom Morris, Jr.

-          Alister MacKenzie