Pokud rádi lyžujete a baví vás golf, pak jste možná již zaslechli o jedinečné akci SKI & GOLF, na jejímž konci stojí nejúspěšnější lyžující golfista či golfistka. Tato akce získává na popularitě nejen v České republice, kde se jubilejní  X. ročník uskutečnil v termínu  6. – 7. dubna 2018. O den později vypukly boje ve dvou zcela odlišných sportovních disciplínách také u našich sousedů na Slovensku.

Na úvod čekal závodníky dvoukolový obří slalom, který se jel na svahu Čučoriedky nad Tatranskou Lomnicí, zatímco golfová část probíhala na nedalekém krásném hřišti Black Stork, kde si mohli hráči zpříjemnit hru kouzelnou scenérií zasněžených horských masívů.

Ale od začátku. Registrace účastníků se konala již v pátek 6. dubna, kdy si hráči mohli tréninkově vyzkoušet kvalitu hřiště na 9 jamkách. V sobotu ráno se všichni účastníci přemístili do Tatranské Lomnice, kde je čekal stále velmi dobře zasněžený svah a nejen po organizační stránce výborně připravený závod. Původně se měl jet „obřák“ na Solisku o pár kilometrů dál, ale protože sněhové podmínky byly tentokrát vstřícné, ušetřili si závodníci delší cestu a úvodní část SKI & GOLF odjezdili na svahu cca 7 km od golfového hřiště Black Stork.

SKI&GOLF (Foto: Velecký)

Komu dopolední závod nestačil, mohl příznivých sněhových podmínek využít do odpoledních hodin a zakončit svou lyžařskou sezónu právě zde. Ostatní se přesunuli do luxusního hotelu Golf International ve Velké Lomnici, kde si dopřáli skvělý gastronomický zážitek místní kuchyně (např. halušky či pirohy jsou zde vyhlášené a jedny z nejlepších z celé oblasti) a nabírali dech na další část závodu. Ve 14 hod. totiž odstartovala golfová část, která pokračovala ještě v neděli 8. dubna od 10 hod. Hráče potrápily nejen rychlé greeny, ale poměrně silný vítr, který odvál nejeden dobrý výsledek.

Jak to vše dopadlo a kdo bude reprezentovat Slovensko se dočtete zde: http://www.golftatry.sk/rs/133/ski-golf-slovakia-2018/.

SKI&GOLF (Foto: Velecký)

Na závěr připojujeme poznámku, že vítězové jednotlivých kategorií Ski & Golf získali právo reprezentovat svou zemi na Mistrovství světa Ski & Golf v Rakousku, Zell am See – Kaprun,  které se koná ve dnech 9. – 12. 5. 2018.

Všem úspěšným sportovcům gratulujeme a přejeme hodně štěstí.

Na pár otázek spojených s touto akcí jsme se zeptali i Danky Velecké, sales & marketing director Golf Resortu Velka Lomnica Black Stork:

Black Stork Golf Resort (Foto: www.golftatry.sk)

Ski & Golf má v České republice desetiletou tradici, jak je to s popularitou na Slovensku?

Na Slovensku je zrejme málo golfistov a zároveň dobrých lyžiarov, nakoľko počas 9 ročníkov bolo najviac 45 pretekárov - Zúčastnení majú aspoň veľkú šancu postúpiť na svetové finále. Sú však pretekári, ktorí sa priamo prihlásia na svetové finále do Kaprunu.

Jak je organizátorsky náročné skloubit dva rozdílné sporty do jedné soutěže?

Organizácia je veľmi príjemná, veď moderné lyžiarske strediská sú veľmi blízko (Tatranská Lomnica 7 km od golfového rezortu a Štrbské Pleso do 40 km), na prípravu takýchto pretekov sú vo Vysokých Tatrách v apríli ideálne podmienky.

Black Stork Golf Resort (Foto: www.golftatry.sk)

Kolik bylo letos účastníků a jak se účast od začátku soutěže vyvíjí?

Tento rok pretekalo 36 pretekárov, z toho až 8 boli z Čiech a 2 z Poľska, pretože na svetové finále môžu postúpiť nielen Slováci. Niekoľkých záujemcov odradilo, že tento rok sme hrali iba 9+18 jamiek a nie 18+18 jamiek a aj to iba na 9 letných grínoch (Braid/B na ihrisku Black Stork).

Máte nějaké milníky do budoucna, které byste chtěli pokořit? Třeba mít ve svých řadách Mistra světa ve Ski & Golf?

Našim hlavným cieľom je pripraviť príjemné preteky na začiatku sezóny a do 10.ročníka už pripravujeme pár bombónikov :-). V roku 2015 z nášho finále postúpil na svetové finále Adam Žampa a mal najlepší čas zo všetkých účastníkov! Škoda, že v golfe bol len začiatočník :-). Minulý rok medzi náš prišiel Peter Bondra, naša hokejová legenda, tento rok zas populárny slovenský herec Martin Mňahončák, pretým herci Ady Hajdu a Filip Tuma....Preteky skutočne viac vnímame zážitkovo, aby hostia nielen tvrdo súperili, ale sa aj zabavili a cítili sa príjemne :-).

Black Stork Golf Resort (Foto: www.golftatry.sk)

Příští rok vás čeká jubilejní 10. ročník, připravujete pro závodníky/hráče něco speciálního?

Určite sa zas vrátime k sobotňajšej párty po prvom dni pretekov, ktorú sme pripravovali prvé roky v štýlovom nočnom klube v Tatranskej Lomnici. Každý rok nás pretekári presvedčia, že energie majú na rozdávanie :-) . Veríme, že pritiahneme aj ďalších športovcov a hercov, dodávajú pretekom skvelú atmosféru!

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů při dalších ročnících.