Na poslední možnou chvíli dokonal Španěl Jon Rahm svůj vítězný hattrick co se týče vyhraných turnajů v roce 2018. V neděli vyhrál akci Hero World Challenge, turnaj pořádaný Tigerem Woodsem, když v dramatickém finále setřásl i posledního soupeře, kterým byl Tony Finau.

Štítky:

Do nedělního finálového kola vstupovali na Bahamách v roli lídrů Rahm Finau a Henrik Stenson. Jako první odpadl z bitvy o titul na desáté jamce Stenson a o čtyři jamky později se poroučel také Finau.

Rozhodl krátký čtyřpar čtrnáctky, na kterém zatímco Rahm zahrál birdie, Finau se dostal po nepovedeném drivu do velkých problému a zahrál dabláče. Rozdíl mezi hráči narostl už na pět ran a bylo hotovo.

"To Tonyho zabilo," věděl moc dobře Rahm. Finau však přiznal, že i kdyby jamku zvládl lépe, na svého soupeře by nejspíše nestačil: "I kdybych ji zahrál za čtyři, musel bych pak předvést něco naprosto výjimečného. Klobouk dolů před Jonem, hrál skvěle a zasloužil si vyhrát."

Závěr už se tak pouze dohrával a Rahm si v klidu kráčel pro své třetí letošní turnajové vítězství. To první si připsal koncem ledna na CareerBuilder Challenge, druhé přidal v polovině dubna na Open de Espaňa. A třetí nyní na akci Tigera Woodse.

Ten se turnaje také zúčastnil, ale nebyl to jeho týden. Před turnajem se potýkal s nachlazením, které si přinesl ze souboje s Philem Mickelsonem o 9 milionů dolarů, a v ani jednom kole nezamířil výrazně pod par.

Po výsledcích 73, 69, 72 a 73 ran skončil se skóre -1 na předposledním sedmnáctém místě, o jedinou ránu před posledním Hidekim Matsuyamou. Třetí příčku obsadil Justin Rose, kterému tak těsně unikl návrat na golfový trůn, kde tak i nadále sedí Brooks Koepka.

Záznam finálového kola letošní Hero World Challenge sledujte v pondělí od 19:00, v úterý hned dvakrát, nejprve od 15:00 a poté od 21:00. Tradiční hodinové highlighty pak ve čtvrtek od 18:00.