Posledním turnajem PGA Tour v roce 2018 je tradiční QBE Shootout v Tiburon GC v Naples na Floridě. Tříkolový turnaj dvojic na rány pořádaný Gregem Normanem se letos hraje už po třicáté. Vítězství z předchozího ročníku obhajují Steve Stricker a Sean O´Hair.

Štítky:

Stejně jako předchozí podnik Tigera Woodse Hero World Challenge na Bahamách, tak i Normanův turnaj na Floridě je neoficiálním podnikem PGA Tour. Dříve bylo jeho místo v kalendáři v době mezi dvěma sezónami, v posledních letech využívá prosincovou pauzu v již rozběhnuté sezóně.

Je vypsán pro dvanáct dvojic a hraje se na rány na 56 jamek od pátku do neděle. První den systémem scramble. V něm drivuje každý hráč z dvojice svým míčkem. Lepší drive se vybere a z jeho místa hrají opět oba hráči každý svým míčkem. Takto se pokračuje až do jamky.

V sobotu čeká na hráče formát alterate modified shot (greensome). Každý z dvojice drivuje na každé jamce. Poté se vybere lepší míček. Hráč, jehož míček není vybrán, hraje druhou ránu a pak se hráči střídají, dokud míček neskončí v jamce.

Ve finálovém kole se hrají klasické foubally, jak je známe například z Ryder Cupu. To znamená, že každý ve dvojici hraje svým míčkem celou jamku a lepší skóre se počítá jako výsledek týmu.

U fanoušků velmi oblíbený formát nabízí hlavně během prvního kola velmi nízká skóre. K vidění bývají velmi často i výsledky pod 60. Loni dokonce třikrát, když později vítězná dvojice Stricker – O´Hair zahrála 57.

O rok dříve zahrál Stricker s Jerrym Kellym dokonce 56. A v roce 2015 byl nejlepší výsledek prvního dne ve scramble úžasných 55 ran. Zahráli ho Jasan Day a Cameron Tringale.

Letos už potřetí obohatí mužské startovní pole jedna žena. Zatímco v roce 2016 startovala hvězda LPGA Lexi Thompson po boku Brysona DeChembau a skončila na posledním děleném 11. místě, loni už vedle Tonyho Finaua obsadila dělené čtvrté místo. A s Finauem si zahraje i letos.

Na turnaji se představí kromě jiných také Bubba Watson ve dvojici s Haroldem Warnerem III., Brandt Snedeker a Billy Horschel, Bryson DeChambeau a Kevin Na, a po zranění se tu k soutěžnímu golfu vrací Graeme McDowell po boku Emiliana Grilla.

Jestli se Lexi Thompson letos podaří mezi muži dostat se až na stupně vítězů či dokonce ještě výš, můžete opět sledovat pouze na Golf Channelu. V pátek a v sobotu začínají přímé přenosy v 19:30, finálové kolo pak poběží už od 19:00.