Bezmála tři roky si musel Louis Oosthuizen počkat na své další vítězství na European Tour. Dočkal se ho v domácím prostředí, když vůbec poprvé v kariéře vyhrál jihoafrické Open. A bylo to jednoznačné vítězství, druhý Francouz Romain Langasque na něho ztratil šest ran.

Oosthuizen si šel pro titul od prvního kola, ve kterém zahrál 62 ran. V tom druhém sice lehce přibrzdil, dvěma víkendovými rundami za 67 ran ale nenechal nikoho na pochybách, kdo že to bude v Randpark GC pánem.

Vítěz slavného The Open z roku 2010 tak stejně jako Bobby Locke, Gary Player, Bob Charles, Ernie Els a Henrik Stenson dokázal v kariéře vyhrát jak britský major, tak i South African Open.

Tedy dvě nejstarší golfová Open.

"Chtěl jsem, aby tu byla moje rodina. Bylo hezké to pro ni vyhrát. Celý týden tu byla skvělá atmosféra," povídal vítěz na 18. greenu jen stěží zadržujíc slzy ve svých skleněných očích.

"Věděl jsem, že dnešek bude zvláštní a srdcervoucí. Jen málo hráčů vyhrálo The Open i South African Open a chtěl jsem patřit mezi ně. Jsem nadšený, že jsem to dokázal," dodal Oosthuizen.

Celé finálové kolo turnaje si můžete společně s námi zopakovat ze záznamu v pondělí od 19:00 a ve středu od 10:00. Tradiční hodinové highlighty jsou na programu ve čtvrtek od 18:00.

Poslední akci tohoto roku má za sebou také PGA Tour. Neoficiální turnaj dvojic na Floridě ovládli v Naples Brian Harman a Patton Kizzire, kteří se po třech kolech dostali v Tiburón Golf Clubu na skóre -30.

O ránu tak porazili opět po roce druhého Graema McDowella, který hrál letos s Emilianem Grillem. Lexi Thompson s Tinym Finauem obsadili se ztrátou sedmi ran sedmou příčku z dvanácti týmů.