Malebné švýcarské hřiště Crans-sur-Sierre se na přelomu srpna a září stane působištěm evropské golfové smetánky. Novopečený šampión FedEx Cupu Rory McIlroy je největší hvězdou letošního ročníku Omega European Masters. Nenechte si ho ujít, Golf Channel bude u toho.

Štítky:

McIlroy v neděli rozšířil své bankovní konto o 15 milionů dolarů, když ve finálovém kole Tour Championship v Atlantě přemohl Brookse Koepku a stal se králem sezóny PGA Tour.

Třetí vítězství roku si nemohl ani pořádně užít, neboť na začátku nového týdne ho už čekal přelet do Švýcarska, kde bude bez debat největší hvězdou turnaje European Tour. V úterý už v jednom z bunkerů hřiště v Crans Montaně vyučoval popovou hvězdu Justina Timberlaka.

Ve světovém žebříčku se McIlroy posunul na druhé místo, ale i kdyby ve Švýcarsku vyhrál, na trůnu Brookse Koepku nevystřídá. Severní Ir je ale zpět v Evropě z jiného důvodu. Má ji co vracet. Celou sezónu s výjimkou The Open strávil ve Spojených státech.

Teď se ale evropští fanoušci mají na co těšit. McIlroy bude hrát kromě Švýcarska také ve Wentworthu vlajkovou loď European Tour BMW PGA Championship a o týden později ve Skotsku Dunhill Links Championship.

Ve čtvrtek vyrazí na hřiště společně s Lee Westwodem a Mattem Wallacem.

Dalším hvězdnou skupinou, která se divákům pod švýcarskými Alpami představí, bude flight ve složení Matt Fitzpatrick, Sergio García a Tommy Fleetwood. Prvně jmenovaný se loni stal teprve druhým hráčem po Seve Ballesterosovi, který dokázal titul na turnaji obhájit.

Letos bude útočit na hattrick. Společnost mu bude dělat šampión Masters 2017 a evropská jednička z téhož roku.

To ale z hvězdného hráčského obsazení není zdaleka všechno. Hrát budou legendy Miguel Ángel Jiménez, Robert Karlsson, Pádraig Harrington či Luke Donald.

Překrásné hřiště Crans-sur-Sierre má par 70 a délku 6 848 yardů. Hráči se budou muset popasovat s odlišným chováním míčku ve vysoké nadmořské výšce. Jak si poradí?

To můžete sledovat od čtvrtka do neděle na Golf Channel. První dvě kola vysíláme ve dvou blocích od 11:30 a od 15:30. V sobotu začínáme ve 12:30 a v neděli už od 12:00.