Turnaj Garyho Players v Sun City byl dlouho spíše exhibičním zpestřením závěru golfového roku. Když se ale v roce 2013 stal součástí European Tour, rozšířil startovní pole, ještě zvýšil už tak vysoké prize money a stal se jedním z prestižních turnajů Final Series, dnes už Rolex Series.

Štítky:

Prvního ročníku turnaje se v roce 1981 zúčastnilo jen pět hráčů, ale že to byla jména!

Seve Ballesteros, Johnny Miller, Jack Nicklaus, Gary Player a Lee Trevino bavili diváky na hřišti Gary Player CC, v dodatečném play off pak Miller udolal Ballesterose po devíti jamkách a došel si pro šek na 500 000 dolarů pro vítěze.

Ještě jednou opakujeme, šlo o rok 1981! Ve stejném roce byla celková dotace na Masters 362 587 dolarů a vítěz bral "jen" šedesát tisíc...

Vysoké dotace a malý počet hráčů byly pro turnaj charakteristické i v dalších letech, nejčastěji ho hrálo 12 hráčů. Až v roce 2013, kdy se stal součástí European Tour, se počet startujících golfistů zvýšil na 30 a o dva roky později na dnešních 72.

Dnes je díky tomu, že se jedná o turnaj Rolex Series, celková dotace už na 7,5 milionech.

Loňský titul bude obhajovat Branden Grace, který si vydělal, stejně jako si vydělá letošní šampion, 1 166 660 dolarů. Mimochodem, v letech 2000 až 2015 byla odměna pro vítěze vždy vyšší...

Mezi šampiony prestižní akce jsou mimo jiné Ernie Els (3x), Seve Ballesteros, Bernhard Langer, Sergio Garcia a Lee Westwood (všichni 2x) nebo Danny Willett, Martin Kaymer a Henrik Stenson.

Letos se předposledního turnaje sezony European Tour vedle Westwooda, Garcii, Stensona a Kaymer s Willetem také Rory McIlroy, který je jedním z pěti hráčů, kteří ještě pomýšlí na celkové vítězství v Race to Dubai.

Přímé přenosy

1. kolo - čtvrtek od 8:00
2. kolo - pátek od 9:00
3. kolo - sobota od 8:00
4. kolo - neděle od 8:00