Tak trochu nečekaného vítěze korunoval letos v Muirfield Village slavný Jack Nicklaus. Přestože na "jeho" Memorialu hrála o vítězství velká jména, z titulu se nakonec radoval Patrick Cantlay.

Štítky:

Cantlay měl být dalším zlatým dítkem amerického golfu, svůj velký potenciál ale ne a ne naplnit. Až do minulého týdne měl na svém kontě jediné vítězství na PGA Tour, když vyhrál v roce 2017 v Las Vegas, kde v play-off udolal také Alexe Čejku.

Od té doby ale žádný další triumf nepřidal, z čehož byl stále více frustrovaný. V minulém týdnu si toho všiml také Nicklaus, který si po druhém kole vzal 27letého Američana stranou a promluvil mu do duše.

"Obědval jsem po brzké ranní rundě a on si mě vzal bokem. Řekl mi, že si to tu mám více užívat. Ať se podívám kolem sebe a vidím ostatní, co si to užívají. A že si to musím užívat také a uvědomit si, že proto tu jsem. Abych byl v klidu, užíval si to a vyhrával golfové turnaje," prozradil Cantlay.

Ten si vše přebral v hlavě a už o víkendu hrál jako vyměněný. Vše dokonal finálovou rundou za skvělých 64 ran (-8) a se skóre -19 vyhrál o dvě rány před Adamem Scottem. O další dvě rány zpět skončil další major šampion Martin Kaymer.

Povedenou neděli prožil na svém oblíbeném Memorialu, který už pětkrát vyhrál, také Tiger Woods. Ten byl v jednu chvíli už sedm ran pod parem a atakoval ty nejlepší. Nakonec ale zapsal 67 ran (-5) a se skóre -9 proklouzl alespoň do TOP 10 na dělené deváté místo.

Finálové kolo letošního The Memorial Tournament si s námi můžete zopakovat v pondělí od 13:30, v úterý od půlnoci a od 7:30 a celý turnaj pak ve středečních hodinových highlightech od 21:30.